Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

Men's 40-55

4

Round Robin

Mike Van Valkenburg

Brian Paston

Bryan Bennett

Mike Sumner

 

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

Kelley Groves / Perry Allen

Sam Heusser / Tom Ballou

Diego Diaz / Jerry Bradshaw

Brian Paston / Mike Van Valkenburg

Arndreke Armstrong / Erica Armstrong

Dave Dow / Ivan Villarreal

 

MBD

Men's Doubles

B

4

Single Elimination

Sonja Septon / Amy Morby

Brigham Minson / Randy Minson

Taber Quigley / Troy Quigley

John Holmes / Lloyd Laycock

 

MOD

Men's Doubles

Open

4

Single Elimination

Devan Van Valkenburg / Jesse Van Valkenburg

Shane McDougal / Adam Wyatt

Juan Diaz / Steve Bohman

Jared Daniels / Justin Simpson

 

MA

Men's Singles

A

18

Single Elimination

Arndreke Armstrong

Rodd Buttars

Craig Curtis

Wilber Cerna

Perry Allen

Jerry Bradshaw

James Newman

Diego Diaz

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

11

Single Elimination

Bryan Bennett

Greg Dorius

Marvin Acey

Isaac Hiatt

Nathan Beutler

Ivan Villarreal

Richard Brower

Mike Sumner

 

MB

Men's Singles

B

15

Single Elimination

Dave Dow

Kent Meiners

Eliza Blank

Richard Brower

Marvin Acey

Isaac Hiatt

Randy Minson

Elliot Jenkins

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Greg Dorius

Matthew Glade

Joe Gaustad

Mike Wyatt

Nathan Beutler

Anthony Masinelli

Cody McBride

 

MC

Men's Singles

C

10

Single Elimination

John Holmes

Erica Armstrong

Cody McBride

Mike Wyatt

Joe Gaustad

Rob Purrington

Brigham Minson

Bailey Diaz

 

cMC

Men's Singles

C Consolation

6

Single Elimination

Joe Gaustad

Brigham Minson

Rob Purrington

Bailey Diaz

Jordan Acey

Taber Quigley

 

MO

Men's Singles

Open

17

Single Elimination

Anthony Martin

Andrew Gale

Garrett Tyler

Jesse Van Valkenburg

Steve Bohman

Joseph Blank

Devan Van Valkenburg

Brandon Gould

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

10

Single Elimination

Ron Scoville

Justin Simpson

Linda Tyler

Adam Wyatt

James Newman

Wilber Cerna

Tony Benich

 

XUP

Mixed Doubles

Upper

4

Single Elimination

Marianne Rowley / Ron Scoville

Bashaan Paystrup / Brooke Haws

Katherine Affeltranger / Juan Diaz

Amy Morby / Lery Miza

 

WAO

Women's Singles

Women's A/Open

3

Round Robin

Erika Rand

Katherine Affeltranger

Bashaan Paystrup

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com