Pennsylvania State Doubles Championship 2018

Racquetball Tournament 1/5/2018 - 1/7/2018
Pennsylvania State Doubles Championship 2018
Athletic Club Of - York, PA USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:PAStateDoubles@pa-racquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

PA Racquetball Events

Pennsylvania Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MAD

Men's Doubles

A

13

Single Elimination

Bob Bianco / Stephen Welsh

Brian Rissinger / Chuck Smalley

David McCracken / Tim Page

Chris Fuccaro / John Resosky

Jay Walker / Derek Jendras

John Moretz / David Peckman

Clint Keller / Michael Attick

Tj Noye / Cody Flosser

MBD

Men's Doubles

B

7

Single Elimination

Kevin Martin / Chance Manley

David Hellhake / Luke Orlando

Chris Fuccaro / John Resosky

Tj Noye / Tyler Aldinger

Rodney Hake / Tom Farley

Richard Halpin / Dan Spiro

Tim Kline / Holly Reitzel

MCD

Men's Doubles

C

4

Round Robin

Luke Orlando / David Hellhake

Tom Farley / Richard Halpin

Dan Spiro / Hal Spiro

Anna Williams / Caitlyn Newcomer

Men's Doubles

Centurion+ A/B

4

Round Robin

Steve Gertz / John Hook

Daron Boyd / Nick Downey

Brian Rissinger / Chuck Smalley

John Moretz / David Peckman

Men's Doubles

Centurion+ Open / Elite

6

Single Elimination

David White / Steven Simpson

Michael Schadler / Daniel Weghofer

Stephen Welsh / Ron Hanslovan

Lee Carter / Brian Goldstein

Jeremy Ginsberg / Bob Bianco

David McCracken / Tim Page

Men's Doubles

M25-25A Playoff #1

2

Single Elimination

Marty Hammond / Travis Aldinger

Jon Flahart / Mike Spiro

Men's Doubles

M35-55 Playoff #1

2

Single Elimination

Lee Carter / Brian Goldstein

Carl Diaz / Wayne Storch

Men's Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Joel Barshaw / Dylan Pruitt

Carl Diaz / Wayne Storch

Mixed Doubles

A

10

Single Elimination

Mark Jacobs / Carolin Trott

Chris Snyder / Hope Cain

Fanta David / Jai Jennings

Anthony Suede Harris / Chance Manley

Tim Kline / Aase Leslie

Kevin Martin / Mikki Cottet

Jon Flahart / Yvonne Nelson

Maddie Melendez / Lee Pruitt

Mixed Doubles

B

4

Round Robin

Carolin Trott / Mark Jacobs

Richard Halpin / Caitlyn Newcomer

Dan Spiro / Deborah Dubbs

Anna Williams / Tyler Aldinger

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

12

Single Elimination

Pat Musselman / Doug Bernardini

Dylan Pruitt / Maddie Melendez

Joel Barshaw / Sureia Ahmed

Chris Snyder / Hope Cain

Fanta David / Jai Jennings

Anthony Suede Harris / Chance Manley

Mikki Cottet / Mike Spiro

Tim Kline / Holly Reitzel

WAD

Women's Doubles

A

3

Round Robin

Sureia Ahmed / Jerenda Haynes

Carol Gotthard / Mikki Cottet

Anna Williams / Caitlyn Newcomer

Women's Doubles

Open / Elite

4

Round Robin

Holly Reitzel / Aase Leslie

Pat Musselman / Jodi Dimauro

Hope Cain / Judy Ostoich

Fanta David / Maddie Melendez

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions