2017 Arizona State Racquetball Doubles Championships

Racquetball Tournament 10/20/2017 - 10/22/2017
2017 Arizona State Racquetball Doubles Championships
Arizona State University Sun Devil Fitness Center - Tempe, AZ USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:darin.randles@cox.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events

Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Doubles

45+

4

Round Robin

Jason Richard Conway / Mark Monje

David DeCicco / Gregg Espin

Herman Deluna / Mike Lubbers

Dave Allen / Kyle Kennedy

MAD

Men's Doubles

A

17

Single Elimination

Brad Brimhall / Scott Rushefsky

Eric Battaglia / John Puccio

Spencer Galloway / Stephen Kraus

Dave Allen / Kyle Kennedy

Chris Handorf / Roberto Tijerino

Brent Johnson / Ryan Patterson

Ron Couch / Tomas Martinez

Adam Rolnick / Robert Gilson

MBD

Men's Doubles

B

8

Single Elimination

Curt Baumgarth / Rene Cordero

Coy Rogers / Larry Matthews

Brent Beers / Noe Rascon

Christopher Rasmussen / Ross Nichols

Jackie Eaton / Rey Feliz

Mathew Weber / Shawn Jacobs

Chris Pasciuti / David Hernandez

Daniel Parker / Fred Chappell

MDD

Men's Doubles

D

2

Single Elimination

Greg Hammond / Scott Kathan

D N / Laura Simon

MED

Men's Doubles

Elite

10

Single Elimination

Andrew Zavala / David Navarro

James Rupert / Jesse Mendoza

Kevin Roberg / Sean Davis

Alexander Nagel / David Pardun

Freddie Villalon / John Ortiz

Matthew Koop / Michael Greene

Mel West / Tomas Martinez

Bruce Pope / Spencer Galloway

MOD

Men's Doubles

Open

11

Single Elimination

Arthur Schmeiser / Darin Randles

Charlie Stalder / Jason Richard Conway

Mark Monje / Vince Brennan

Anthony Herrera / Ryan Patterson

Jerry Hines / Jesse Mendoza

Jesse Giron / Mike Lubbers

Andrew Zavala / David Navarro

Gary Desanti / Herman Deluna

MN

Men's Singles

Novice

5

Round Robin

D N

Laura Simon

Nate Rogers

Thea Mattfeldt

Chris Rascon

Mixed Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Connie Wong / Sean Davis

Nancy Green / Rene Cordero

Mixed Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Jesse Giron / Melania Sauma

Darin Randles / Erin Boadway

WOD

Women's Doubles

Open

4

Round Robin

Arlene Swinney / Patrice Calvi

Erin Boadway / Tina Vander Pol

Susan Hendricks / Connie Wong

Lisa Bu / Darlene Olich

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Habitat For Humanity
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions