Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Doubles

45+

4

Round Robin

Jason Richard Conway / Mark Monje

David DeCicco / Gregg Espin

Herman Deluna / Mike Lubbers

Dave Allen / Kyle Kennedy

 

MAD

Men's Doubles

A

17

Single Elimination

Brad Brimhall / Scott Rushefsky

Eric Battaglia / John Puccio

Spencer Galloway / Stephen Kraus

Dave Allen / Kyle Kennedy

Chris Handorf / Roberto Tijerino

Brent Johnson / Ryan Patterson

Ron Couch / Tomas Martinez

Adam Rolnick / Robert Gilson

 

MBD

Men's Doubles

B

8

Single Elimination

Curt Baumgarth / Rene Cordero

Coy Rogers / Larry Matthews

Brent Beers / Noe Rascon

Christopher Rasmussen / Ross Nichols

Jackie Eaton / Rey Feliz

Mathew Weber / Shawn Jacobs

Chris Pasciuti / David Hernandez

Daniel Parker / Fred Chappell

 

MDD

Men's Doubles

D

2

Single Elimination

Greg Hammond / Scott Kathan

D N / Laura Simon

 

MED

Men's Doubles

Elite

10

Single Elimination

Andrew Zavala / David Navarro

James Rupert / Jesse Mendoza

Kevin Roberg / Sean Davis

Alexander Nagel / David Pardun

Freddie Villalon / John Ortiz

Matthew Koop / Michael Greene

Mel West / Tomas Martinez

Bruce Pope / Spencer Galloway

 

MOD

Men's Doubles

Open

11

Single Elimination

Arthur Schmeiser / Darin Randles

Charlie Stalder / Jason Richard Conway

Mark Monje / Vince Brennan

Anthony Herrera / Ryan Patterson

Jerry Hines / Jesse Mendoza

Jesse Giron / Mike Lubbers

Andrew Zavala / David Navarro

Gary Desanti / Herman Deluna

 

MN

Men's Singles

Novice

5

Round Robin

D N

Laura Simon

Nate Rogers

Thea Mattfeldt

Chris Rascon

 

Mixed Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Connie Wong / Sean Davis

Nancy Green / Rene Cordero

 

Mixed Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Jesse Giron / Melania Sauma

Darin Randles / Erin Boadway

 

WOD

Women's Doubles

Open

4

Round Robin

Arlene Swinney / Patrice Calvi

Erin Boadway / Tina Vander Pol

Susan Hendricks / Connie Wong

Lisa Bu / Darlene Olich

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com