AZ WOR I Battle Assault on Pima

Racquetball Tournament 10/14/2017 - 10/15/2017
AZ WOR I Battle Assault on Pima
Pima Community College - Tucson, AZ USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:azor@azoutdoorracquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events

Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

DA

Doubles

A

5

Round Robin

Rick Cannone / James Rupert

Ron Couch / Curt Baumgarth

Sean Davis / Connie Wong

Patrick Smith / Naveed Ahmed

Lisa Bu / Bret Dorsett

Doubles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Kim Holderness / Nancy Bortfeld

Rick Cannone / Eric Scanlon

Bret Dorsett / Rob Craig

Damian Zamorano / Ron Couch

DC

Doubles

C

3

Round Robin

Patrick Smith / Naveed Ahmed

Eric Scanlon / Nancy Bortfeld

Dawn Barton / Rudy Luna

Doubles

Centurion 100+

5

Round Robin

Ron Couch / Eric Scanlon

Kim Holderness / Nancy Bortfeld

Lisa Bu / Susie Boulanger

Bret Dorsett / Rob Craig

Dawn Barton / Rudy Luna

DO

Doubles

Open

3

Round Robin

Daniel De La Rosa / Michelle De La Rosa

Javier Mendoza / Jesse Mendoza

Ron Couch / Curt Baumgarth

MA

Men's Singles

A

7

Round Robin

Luis Garcia

James Lamont

Curt Baumgarth

Ron Couch

Sean Davis

Bret Dorsett

Patrick Smith

Men's Singles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Robert Sutherland

Patrick Smith

Rob Craig

Eric Scanlon

MC

Men's Singles

C

5

Round Robin

Ivan Castillo

Robert Sutherland

Patrick Smith

Deron Vanklompenburg

Rudy Luna

MO

Men's Singles

Open

5

Round Robin

Jesse Mendoza

Carlos Indacochea

Joe Ahuero

Luis Garcia

Sean Davis

Mixed Doubles

Advanced Playoff #1

4

Single Elimination

James Lamont / Kim Holderness

Ron Couch / Susie Boulanger

Connie Wong / Sean Davis

Damian Zamorano / Lisa Bu

Mixed Doubles

Intermediate

2

Round Robin



S50

Singles

50+

6

Round Robin

Joe Ahuero

Ivan Castillo

Rob Craig

Eric Scanlon

Patrick Smith

Rudy Luna

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions