Racquetball Tournament 9/20/2017 - 9/23/2017
Orem Membership Drive Racquetball Tournament
Orem Fitness Center - Orem, UT USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:president@utahracquetball.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

UT Racquetball Events

Utah Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

Men's 30-35+

3

Round Robin

Pete Rossi

David Diaz

Diego Diaz

MAD

Men's Doubles

A

5

Single Elimination

Juan Diaz / Michael Newman

Bruce Lowry / Rob Burr

Manuel Kalt / Rodd Buttars

Gamaliel Bautista / Sonja Septon

Adam Wyatt / Mike Bishop

MBD

Men's Doubles

B

4

Single Elimination

Jeff Webb / Justin Webb

Connor Jenkins / Elliot Jenkins

Amy Morby / Sonja Septon

Courtnie Duncan / Tylynn Barker

MA

Men's Singles

A

17

Single Elimination

Michael Goodman

James Newman

Jerry Bradshaw

Perry Allen

Tony Gregory

Rodd Buttars

Jeff Webb

Manuel Kalt

cMA

Men's Singles

A Consolation

9

Single Elimination

Steve Woodhead

Duke Sorensen

Mark Turner

Diego Diaz

Nathan Beutler

Steven Ballantyne

Stephen Pfeiler

Scott Herbst

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Richard Brower

Mark Turner

Isaac Hiatt

Scott Hyland

Mike Bishop

Tjay Belt

Nathan Beutler

Steven Ballantyne

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Bruce Lowry

Nathan Beutler

Stephen Pfeiler

Cameron Etherington

Elliot Jenkins

Steven Ballantyne

MC

Men's Singles

C

4

Round Robin

Caleb Cottle

John Holmes

Justin Webb

Carlos Pozo

MO

Men's Singles

Open

9

Single Elimination

Joseph Blank

Steve Bohman

Rob Burr

Adam Wyatt

Juan Diaz

Tony Gregory

Duke Sorensen

cMO

Men's Singles

Open Consolation

6

Single Elimination

Pete Rossi

Juan Diaz

James Newman

XUP

Mixed Doubles

Upper

3

Round Robin

Loretta Peterson / Andrew Gale

Bashaan Paystrup / Brooke Haws

Amy Morby / Lery Miza

WAB

Women's Singles

Women's A/B Singles

6

Single Elimination

Tylynn Barker

Bashaan Paystrup

Courtney Fernelius

Courtnie Duncan

Madison Hyland

Aubree Thomas

Women's Singles

Women's A/B Singles Consolation

4

Single Elimination

Madison Hyland

Aubree Thomas

Courtnie Duncan

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions