Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

Men's 30-35+

3

Round Robin

Pete Rossi

David Diaz

Diego Diaz

 

MAD

Men's Doubles

A

5

Single Elimination

Juan Diaz / Michael Newman

Bruce Lowry / Rob Burr

Manuel Kalt / Rodd Buttars

Gamaliel Bautista / Sonja Septon

Adam Wyatt / Mike Bishop

 

MBD

Men's Doubles

B

4

Single Elimination

Jeff Webb / Justin Webb

Connor Jenkins / Elliot Jenkins

Amy Morby / Sonja Septon

Courtnie Duncan / Tylynn Barker

 

MA

Men's Singles

A

17

Single Elimination

Michael Goodman

James Newman

Jerry Bradshaw

Perry Allen

Tony Gregory

Rodd Buttars

Jeff Webb

Manuel Kalt

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

9

Single Elimination

Steve Woodhead

Duke Sorensen

Mark Turner

Diego Diaz

Nathan Beutler

Steven Ballantyne

Stephen Pfeiler

Scott Herbst

 

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Richard Brower

Mark Turner

Isaac Hiatt

Scott Hyland

Mike Bishop

Tjay Belt

Nathan Beutler

Steven Ballantyne

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Bruce Lowry

Nathan Beutler

Stephen Pfeiler

Cameron Etherington

Elliot Jenkins

Steven Ballantyne

 

MC

Men's Singles

C

4

Round Robin

Caleb Cottle

John Holmes

Justin Webb

Carlos Pozo

 

MO

Men's Singles

Open

9

Single Elimination

Joseph Blank

Steve Bohman

Rob Burr

Adam Wyatt

Juan Diaz

Tony Gregory

Duke Sorensen

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

6

Single Elimination

Pete Rossi

Juan Diaz

James Newman

 

XUP

Mixed Doubles

Upper

3

Round Robin

Loretta Peterson / Andrew Gale

Bashaan Paystrup / Brooke Haws

Amy Morby / Lery Miza

 

WAB

Women's Singles

Women's A/B Singles

6

Single Elimination

Tylynn Barker

Bashaan Paystrup

Courtney Fernelius

Courtnie Duncan

Madison Hyland

Aubree Thomas

 

Women's Singles

Women's A/B Singles Consolation

4

Single Elimination

Madison Hyland

Aubree Thomas

Courtnie Duncan

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com