Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MOG

Men's Singles

Open Gold

18

Olympic Format

Samuel Murray

Tim Landeryou

Coby Iwaasa

Mike Green

James Landeryou

Lee Connell

Pedro Castro

Nicolas Bousquet

 

MOB

Men's Singles

Open Blue 5-8

4

Olympic Format

Lee Connell

Nicolas Bousquet

Pedro Castro

James Landeryou

 

MOR

Men's Singles

Open Red 9-12

8

Olympic Format

Tanner Prentice

Trevor Webb

Joshua Keil

Kurtis Cullen

Mitch Brayley

Tanner Mattson

Tommy Murray

Anthony Schonberger

 

MOW

Men's Singles

Open White 13-16

4

Olympic Format

Tanner Mattson

Mitch Brayley

Anthony Schonberger

Tommy Murray

 

Men's Singles

Men's 17-18 Playoff

2

Round Robin

Michael Leduc

Ian Frattinger

 

WO

Women's Singles

Open

8

Single Elimination

Frederique Lambert

Jen Saunders

Christine Richardson

Danielle Drury

Michele Morissette

Valerie Fallu

Erin Geeraert

Cassie Prentice

 

CWO

Women's Singles

5-9

4

Single Elimination

Michele Morissette

Valerie Fallu

Erin Geeraert

Cassie Prentice

 

MEA

Men's Singles

Elite / A

8

Single Elimination

Doug Ross

Tom Gilbert

Curt Broughton

Al Cuttriss

Richard Gauthier

Jim Park

Chuck Tanner

Sean Prentice

 

Men's Singles

Elite / A Consolation

4

Single Elimination

Chuck Tanner

Sean Prentice

Jim Park

Richard Gauthier

 

Men's Singles

B / C

8

Single Elimination

Josh Spruce

Stewart Fisher

Gordon Roberts

Randy Pesklewis

Frank Poirier

Lawrence Hatten

Peter Batula

Greg Farina

 

Men's Singles

B / C Consolation

4

Single Elimination

Lawrence Hatten

Greg Farina

Peter Batula

Frank Poirier

 

Men's Doubles

Elite / A

4

Round Robin

Doug Ross / Tom Gilbert

Chuck Tanner / Richard Gauthier

Charlie McGarrity / Curt Broughton

Al Cuttriss / Ken McCluskey

 

WBC

Women's Singles

B / C

6

Single Elimination

Chris Megli

Maxine Wells

Karen McGarrity

Dianne Talbot

Debbie Hunter

Klia Cawston

 

Women's Singles

B / C Consolation

2

Single Elimination

Debbie Hunter

Klia Cawston

 

XBC

Mixed Doubles

B / C

6

Single Elimination

Penny Pratt / Gordon Roberts

Grant Dickie / Karen McGarrity

Peter Batula / Chris Megli

Debbie Hunter / Doug Moore

Greg Farina / Maxine Wells

Klia Cawston / Larry Beznochuk

 

Mixed Doubles

B / C Consolation

2

Single Elimination

Greg Farina / Maxine Wells

Klia Cawston / Larry Beznochuk

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
Canada Racquetball / R2Sports Software
Racquetball.ca