Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MO

Men's Singles Small Ball

Open

11

Single Elimination

Kyle English

Sean Steele

Tom Polzin

Matt Steele

Peter Svennungsen

Rene Lopez

Kevin Price

Nick Mosely

 

cMO

Men's Singles Small Ball

Open Consolation

7

Single Elimination

Peter Svennungsen

Chris Cardinal

Colin Clement

Jon Hohol

 

MA

Men's Singles Small Ball

A

3

Round Robin

Lou Barberini

Ryan McKenzie

Danny Miller

 

MB

Men's Singles Small Ball

B

8

Single Elimination

Tom Brunette

Eric Doyle

Andres Valenzuela

Ryan Zintgraff

Jesse Guzman

David Harper

Sarah Stochel

Emily Stochel

 

cMB

Men's Singles Small Ball

B Consolation

4

Single Elimination

David Harper

Jesse Guzman

Sarah Stochel

Emily Stochel

 

MC

Men's Singles Small Ball

C

7

Single Elimination

Larry Pilgrim

Alex Smith

Joshua Kreifels

Thomas Behan

Michelle McKenzie

Benito Cruz

Brian Ballinger

 

cMC

Men's Singles Small Ball

C Consolation

4

Single Elimination

Benito Cruz

Michelle McKenzie

Brian Ballinger

 

Men's Singles Small Ball

Super Master B (60+)

3

Round Robin

Rob Price

Brian Lanz

Robin Brown

 

Men's Singles Small Ball

Super Golden (70+)

4

Round Robin

Bob Barbarick

Thomas Brown

Joe Cox

Rich Felser

 

MOD

Men's Doubles Small Ball

Open

4

Round Robin

Matt Steele / Sean Steele

Rene Lopez / Lou Barberini

Chris Cardinal / Kevin Price

Jon Hohol / Tom Polzin

 

MBD

Men's Doubles Small Ball

B

6

Single Elimination

Eric Doyle / Ryan McKenzie

Tom Brunette / Larry Pilgrim

Andres Valenzuela / Sven Bennett

David O'Brien / Teddy O'Brien

Emily Stochel / Sarah Stochel

Robin Brown / Ryan Zintgraff

 

Men's Doubles Small Ball

B Consolation

4

Single Elimination

Robin Brown / Ryan Zintgraff

Emily Stochel / Sarah Stochel

 

MCD

Men's Doubles Small Ball

C

4

Round Robin

Alex Smith / Benito Cruz

Joshua Kreifels / Thomas Behan

Ed Mayer / Robert McChesney

Ed McComb / Michelle McKenzie

 

Men's Doubles Small Ball

50B / 60B Doubles

7

Single Elimination

Paul Wetherbee / Rob Price

Ben Healy / Cary Gillet

Dennis Cruchon / Loren Schaller

Dan O'Brien / Sven Bennett

Alan Vinson / Brian Lanz

Joel Carlson / Bruce Prout

David O'Brien / Gregory Bellinger

 

Men's Doubles Small Ball

50B / 60B Doubles Consolation

4

Single Elimination

Alan Vinson / Brian Lanz

Joel Carlson / Bruce Prout

David O'Brien / Gregory Bellinger

 

Men's Doubles Small Ball

Super (60+)

4

Round Robin

Bob Granfelt / Larry Meurk

Stephen Williams / Rene Collado

Bruce Prout / Loren Schaller

Bruce Young / Randy Multack

 

Men's Doubles Small Ball

Super Golden (70+)

4

Round Robin

Joe Cox / Rich Felser

David Ackerman / Ed Barberini

Terry Roche / Tim Gannon

Dennis Cruchon / Les Day

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro