Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MO

Men's Singles

Open

5

Round Robin

Scott Meyers

Kenneth Cook

Dan Witt

Scott St. Peter

Freddie Garcia

 

ME

Men's Singles

Elite

10

Single Elimination

Trevor Casey

Scott Meyers

Ken Blankinship

Bradley Anders

Dan Smith

Gautham Sura

Enrique Alejandro Alvarado

Freddie Garcia

 

cME

Men's Singles

Elite Consolation

6

Single Elimination

Dan Smith

Carl Morales

Gautham Sura

Scott Wolford-Offhand

Freddie Garcia

 

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Cory Caviar

Enrique Alejandro Alvarado

Steven Guiot

Joe McElroy

Jose Solis

Michael Goddard

John Dombo

Kafer Peele

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

5

Single Elimination

John Dombo

Kafer Peele

Michael Goddard

Bikash Gupta

Jose Solis

 

MB

Men's Singles

B

3

Round Robin

Larry Oates

Bikash Gupta

Nick McAnally

 

MC

Men's Singles

C

9

Single Elimination

Hervey Medina

Joel Medina

Eli Blankinship

Seth Johnson

Anton Cook

Rebecca McConnell

Kimberly Henderson

Jenna Heaton

 

cMC

Men's Singles

C Consolation

5

Single Elimination

Jenna Heaton

Kimberly Henderson

Eli Blankinship

Anton Cook

Nick McAnally

 

WBC

Women's Singles

B / C

5

Round Robin

Jenna Heaton

Kimberly Henderson

Tanya Cook

Annabel Cook

Rebecca McConnell

 

MAD

Men's Doubles

A

8

Single Elimination

Seth Johnson / Scott Johnson

Freddie Garcia / Scott St. Peter

Dennis Keegan / Gautham Sura

Dan Witt / Trevor Casey

Dan Smith / Ken Blankinship

Elizabeth Selaya / Mitzi Smith

Theresa McCoy / Gina Danner

Gary Beeman / Mike Wedel

 

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Dan Smith / Ken Blankinship

Elizabeth Selaya / Mitzi Smith

Theresa McCoy / Gina Danner

Gary Beeman / Mike Wedel

 

XOA

Mixed Doubles

Open / A

4

Round Robin

Elizabeth Selaya / Scott Wolford-Offhand

Theresa McCoy / Gary Beeman

Mike Wedel / Mitzi Smith

Dennis Keegan / Gina Danner

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com