Racquetball Tournament 1/19/2018 - 1/21/2018
Grand Canyon State Games 2018 Winter Racquetball Tournament
Arizona State University Sun Devil Fitness Center - Tempe, AZ USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:dprattski@cox.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events

Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

4

Round Robin

Herman Deluna

Tomas Martinez

Ryan Patterson

Chris Sosnowski

ME

Men's Singles

Elite

10

Single Elimination

Tom Neal

Tim Mattfeldt

Jason S.

Melania Sauma

Coy Rogers

Ryan Lettow

Briana Jacquet

Michael King

MA

Men's Singles

A

16

Single Elimination

Freddie Villalon

Ryan Lettow

Jason S.

Michael King

Jim Barrett

Larry Matthews

James Rupert

David Bandelier

MB

Men's Singles

B

19

Single Elimination

Marco Soto

Horacio Honne

Curt Baumgarth

Brent Beers

Corbin Buckley

Shawn Jacobs

Ivan Castillo

Mathew Weber

Men's Singles

Men's C/D singles

5

Round Robin

Rudy Luna

Claudia Marco

John Esposito

Laura Simon

Dave Newman

Men's Age Singles

45+ B/C

3

Round Robin

James Diamantides

Mathew Weber

Russ Randolph

Men's Age Singles

Men's 55/65 Open/A Singles

6

Single Elimination

Frank Taddonio

Tom Neal

Tim Mattfeldt

Lorenzo Arredondo

Jim Barrett

Christopher Logan

Men's Age Singles

Men's 55/65 BC Singles

6

Single Elimination

Daniel Parker

James Diamantides

Len Gerelus

Tracy Groth

Rob Craig

George Lukes

MOD

Men's Doubles

Open

3

Round Robin

Charlie Stalder / Jason Richard Conway

Gary Desanti / Herman Deluna

Brian Campbell / David DeCicco

MED

Men's Doubles

Elite

4

Round Robin

Coy Rogers / Mel West

James Garcia / Sandro Aponte

Freddie Villalon / John Ortiz

David Pardun / Lorenzo Arredondo

MAD

Men's Doubles

A

15

Single Elimination

Brent Johnson / Matthew Koop

Brad Brimhall / Scott Rushefsky

Sandro Aponte / Rudy (gus) Garcia

Horacio Honne / John Quinn

Coy Rogers / Larry Matthews

Freddie Villalon / John Ortiz

Bruce Pope / David Hernandez

Briana Jacquet / Susie Boulanger

MBD

Men's Doubles

B

8

Single Elimination

Horacio Honne / John Quinn

Brent Beers / Noe Rascon

Marco Soto / Roberto Corral

Nathan Lagasse / Tina Vander Pol

Russ Randolph / Rudy Luna

Curt Baumgarth / Larry Matthews

Zachary Norton / Eric Fassbender

Manny Moncada / Darryl Hunter

MCD

Men's Doubles

C

3

Round Robin

Fernando Villate / Reed Hooks

Edward Grass / Eney Garcia

John Esposito / Nathan Achtziger

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

5

Round Robin

Gary Desanti / Laura Goo

Brian Campbell / Arlene Swinney

Melania Sauma / Ryan Patterson

Ron Couch / Susie Boulanger

Adrianna Moncada / Georges Barrera

XAB

Mixed Doubles

A / B

6

Single Elimination

James Garcia / Nancy Green

Cathy Clements / David DeCicco

Roberto Tijerino / Patrice Calvi

Nathan Lagasse / Tina Vander Pol

Brent Johnson / Wendy Koop

Adrianna Moncada / Rick Cannone

XCD

Mixed Doubles

C / D

4

Round Robin

Lorena Chables / Rodrigo Molina

Nathan Achtziger / Sharon Lynn

Carol Saul / Greg Hammond

Dave Newman / Laura Simon

Men's Doubles

Centurion+ Open / A

6

Single Elimination

Gary Desanti / Michael Sale

Mel West / Tim Mattfeldt

Bruce Pope / Ed Pardo

Lorenzo Arredondo / David Pardun

Larry Cotton / Tonni Forbes

Christopher Logan / Roger Beshens

Men's Doubles

Centurion+ B / C

8

Single Elimination

Len Gerelus / Noe Rascon

Edward Grass / Eney Garcia

George Lukes / Mathew Weber

Greg Hammond / Randy Lewis

Fernando Villate / Reed Hooks

Brian Youngs / Scott Ladden

Rudy Luna / Russ Randolph

Darryl Hunter / Manny Moncada

Mixed Doubles

Centurion+ B / C

4

Round Robin

Claudia Marco / John Ortiz

Kim Krueger / Randy Lewis

Dave Newman / Laura Simon

Amy Krause / Dave Rosenfeld

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions