Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th
 

MO

Men's Singles

Open

7

Single Elimination

Trevor Webb

Jeremy Renaud

Matthew Bayley

Adam Hyslop

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Terry Nelson

Paul Bateman

Christian Pocsai

 

Women's Singles

Open / A Playoff #1

2

Single Elimination

Brittany Nelson

Nicola Klassen

 

MA

Men's Singles

A

7

Single Elimination

Michael Thomas

Tom Mills

Mike Fuerth

Kyle Dick

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Kyle Dick

Christian Pocsai

Nicola Klassen

Mike Habib

 

MB

Men's Singles

B

4

Round Robin

Tyler Sabelli

Todd Bright

Andy Dick

Doug Toews

 

Men's Singles

C / D

5

Single Elimination

Asher Pocsai

Kevin Hamm

Brad Guy

Peter Klassen

 

Men's Singles

C / D Consolation

3

Single Elimination

Brad Guy

Peter Hamm

 

Junior Singles

Intermediate

4

Round Robin

Quinn Miehl-Marentette

Aiden Bresolin

Lucas Omstead

Jackson Delciancio

 

Women's Singles

D / Novice

3

Round Robin

Zoe Chopchik

Kelly-Marie Barrett

Rebekah Hamm

 

Men's Doubles

Open / A

7

Single Elimination

Adam Hyslop / Brad Renaud

Anthony Barraco / Tyler Sabelli

Terry Nelson / Tom Mills

Paul Bateman / Shawn Klassen

 

Men's Doubles

Open / A Consolation

4

Single Elimination

Paul Bateman / Shawn Klassen

Kristopher Marentette / Kyle Dick

Bob Kahle / Doug Collins

Andy Dick / Michael Thomas

 

Men's Doubles

B / C

7

Single Elimination

Bob Kahle / Doug Collins

Peter Gervasi / Bob Morand

Ron Zinn / Todd Bright

Gerry Peticca / Vince Gervasi

 

Men's Doubles

B / C Consolation

4

Single Elimination

Linda Hamilton / Doug Toews

Brad Guy / Peter Klassen

Kevin Hamm / Peter Hamm

 

XBC

Mixed Doubles

B / C

3

Round Robin

Eva Pocsai / Asher Pocsai

Mike Fuerth / Caila Macgregor

Zoe Chopchik / Kelly-Marie Barrett

 

Women's Singles

Open / A Playoff #2

2

Single Elimination

Linda Hamilton

Jessica Nelson

 

Women's Singles

Open / A Playoff #3

2

Single Elimination

Eva Pocsai

Carolyn Nelson

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th

R2sports.com
Canada Racquetball / R2Sports Software
Racquetball.ca