Racquetball Tournament 12/2/2017 - 12/2/2017
INSRA State Doubles Championships
Omni 41 Health & Fitness Connection - Schererville, IN USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:ksmith@centurytube.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

IN Racquetball Events

Indiana State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Doubles

30+

4

Round Robin

Danny Ortega / Eric Van Marion

Aj Bennett / Matthew Nuttall

Adam Taylor / Matt Beals

Alcides Gutierrez / Frank Wrobel

MAD

Men's Doubles

A

13

Single Elimination

Frank Rivera / Mike Long

Curt Briggeman / Greg Wendlling

Rick Svabek / Frank Wrobel

Kelvin Bodie / Dale Shuey

Antonio Vazquez / Bruce Young

David Lilly / Rick Killion

Todd McKibban / Craig Coleman

Jose L. Arteaga / Tony Garcia

MBD

Men's Doubles

B

10

Single Elimination

Daniel Terrazas Ii / Valentinas Presniakovas

Roberto Rivas / Glen Bero

Tony Garcia / Jose L. Arteaga

Steve Speer / Jeff Gilliam

Alexis Elabed / Dave Niewiadomski

Carlos Canessa / Daniel Barrera

Jonathan Cook / Benjamin Welch

Jesus Lopez / Misael Corral

Men's Doubles

C Playoff #1

2

Single Elimination

Misael Corral / Jesus Lopez

Mark Buckley / Ryan Urbaniak

Men's Doubles

M100+

4

Round Robin

Bruce Young / Jose Gonzalez

Rich Bowman / Martin Gonzalez

Bob Wright / Hugo Salinas

David Lilly / Kelvin Bodie

Men's Doubles

MAGE AB DBLS

4

Round Robin

Craig Coleman / Todd McKibban

Jeff Gilliam / Steve Speer

Benjamin Welch / Jonathan Cook

Sherman Bell / Jerry Ramsey

MOD

Men's Doubles

Open

8

Single Elimination

Keith Minor / John Amatulli

Adam Taylor / Ryan Griffin

Martin Gonzalez / Jose Gonzalez

Alcides Gutierrez / Eric Van Marion

Frank Wrobel / Danny Ortega

Bob Wright / Jerry Hardman

Frank Rivera / Mike Long

Matthew Nuttall / Aj Bennett

Mixed Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Georgina Marin / Danny Ortega

Allen Bell / Susan Mueller

Mixed Doubles

B

4

Round Robin

Steve Speer / Diane Neidermeier

Chris Cerny / Jeff Gilliam

Jessica Barrios / Dan Lake

Alexis Elabed / Daniel Barrera

Mixed Doubles

Open

9

Single Elimination

Rebecca Bowman / Keith Minor

Alcides Gutierrez / Gisela Gomez

Adam Taylor / Laura Pesek

Cari Mory / Antonio Vazquez

Lynn Yeazell / Martin Gonzalez

Eric Van Marion / Letty Maldonado

Matthew Nuttall / Carolyn Vazquez

Matt Beals / Kim Reimschisel

WOD

Women's Doubles

Open

4

Single Elimination

Rebecca Bowman / Shana Levinson

Lynn Yeazell / Sara Jeys

Kim Reimschisel / Laura Pesek

Cari Mory / Gisela Gomez

Women's Doubles

WABDbls

4

Round Robin

Susan Mueller / Dolores Lamberson

Carolyn Vazquez / Letty Maldonado

Jessica Barrios / Chris Cerny

Jana Noble / Diane Neidermeier

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions