Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th
 

MO

Men's Singles

Open

12

Single Elimination

Bradly Rogers

Cody Hudson

Art Spelts

Drew Barnabei

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Derek Izzi

Ramiro Crespo

Trevor Casey

Scott St. Peter

 

ME

Men's Singles

Elite

9

Single Elimination

Andrew Gleason

Brad Halverson

Tyler Hoffmann

Bart Miller

 

cME

Men's Singles

Elite Consolation

5

Single Elimination

Enrique Alejandro Alvarado

Darryl Bell

Cory Caviar

Jacob Workman

 

MA

Men's Singles

A

13

Single Elimination

James Day

Mauricio Anaya

Cory Caviar

Prathamesh Verlekar

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

7

Single Elimination

Mike Cadden

Darryl Bell

Kyle Grimes

Jesus Arango

 

MB

Men's Singles

B

6

Single Elimination

Evan Woolf

Brian Goyda

David Gream

Kyle Grimes

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Kyle Grimes

David Gream

Benjamin Costello

Dana Andrews

 

MC

Men's Singles

C

4

Round Robin

Marco Caricato

Andrea Walters

Anton Walters

Rebecca McConnell

 

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Art Spelts / Daniel Pflaster

Cody Hudson / John Hudson

Drew Barnabei / Jeff Selock

Jacob Chambers / Lucy Delsarto

 

Men's Doubles

35+

5

Single Elimination

Bart Miller / Ramiro Crespo

Bill Severns / Terry Burn

Jacob Chambers / Lucy Delsarto

Stacy Sauer / Todd Sorensen

 

Men's Doubles

35+ Consolation

3

Single Elimination

Jacob Chambers / Lucy Delsarto

Jim Brane / Gina Danner

 

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

John Prochnow / Leroy Grubbs

Stacy Sauer / Todd Sorensen

Dan Witt / Trevor Casey

James Day / Mauricio Anaya

 

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Enrique Alejandro Alvarado / Hervey Medina

Dana Andrews / Mike Cadden

Gina Danner / Jim Brane

 

MBD

Men's Doubles

B

6

Single Elimination

Brian Goyda / Tyler Hoffmann

Benjamin Horner / Dan Horner

James Bieker / Ken Tripkos

Prathamesh Verlekar / Mitzi Smith

 

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Ron Yoder / Shawn Herrick

Drexel Midyett / Tony Punzo

James Bieker / Ken Tripkos

 

B16

Boy's Singles

16 and Under

6

Single Elimination

Andrea Walters

Anton Walters

Joshua Eddy

Thompson Van Til

 

Boy's Singles

16 and Under Consolation

4

Single Elimination

Deken Penny

Logan Penny

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com