2018 Florida CPRT Championships

Racquetball Tournament 1/27/2018 - 1/28/2018
2018 Florida CPRT Championships
South County Regional Park - Boca Raton, FL USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:scott@appsbar.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

FL Racquetball Events

Florida Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Singles

CPRT 40+

20

Single Elimination

Marty Hogan

Robert Sostre

Ignacio Espinal

Mitch Slater

Agustin Carvallo

Michael Newman

Kenneth Armwood

Michael Medina

Doubles

CPRT 40+ Playoff #1

4

Single Elimination

Tommy Ale / Yelandi Rivero

Ruben Gonzalez / James Wells

Rick Soda Man Koll / Tommy Medina

Nicola Chafloque / Tony Gonzalez

Men's Doubles

50+ Playoff #1

4

Single Elimination

Cliff Swain / Richard Miller

Rick Soda Man Koll / Rob Mijares

Jim Bove / Mitch Slater

Marty Hogan / Corey Brysman

Men's Doubles

60+

3

Round Robin

Agustin Carvallo / Larry Aft

Cesar Allen / Joyce Norris

Jim Bove / Alcides Tapia

Doubles

CPRT 100+ Combined Playoff #1

8

Single Elimination

Marty Hogan / Corey Brysman

Ruben Gonzalez / Robert Sostre

Doug Cohen / Andy Gross

Kosta Giannakouros / Joey Logan

Richard Miller / Wayne Storch

Dave Fleetwood / Todd Oneil

Tony Gonzalez / Michael Newman

David Branco / Norm McNutt

Women's Doubles

40+

6

Round Robin

Yoanis Garcia / Bridgette (bree) Paganetto

Maria Laguer / Maddie Melendez

Valeria Clemmensen / Susan Suid

Joyce Norris / Robin Smith

Lisa Lajoie / Darlene Landgraf

Crystal Bayne / Dori Zieman

Mixed Doubles

40+ Playoff #1

4

Single Elimination

Bridgette (bree) Paganetto / Tommy Medina

Valeria Clemmensen / Yelandi Rivero

Yoanis Garcia / Rick Soda Man Koll

Darlene Landgraf / James Wells

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions