2018 NMRA International Championships Denver

Racquetball Tournament 7/25/2018 - 7/28/2018
2018 NMRA International Championships Denver
Highlands Ranch Rec Center - Highlands Ranch, CO USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:cindy.tilbury@att.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

40+

1

Round Robin

John Scott


Men's Age Singles

45+

4

Round Robin

Lee Beckwith

Rick Rubin

Daniel Hoover

Jeremy Nickelson

Men's Age Singles

55+

4

Round Robin

Dan Battershell

Bob Wright

Grant Hout

John McManamon

Men's Age Singles

M404555

9

Round Robin

Dan Battershell

Lee Beckwith

Bob Wright

John Scott

Rick Rubin

Daniel Hoover

Jeremy Nickelson

Grant Hout

Men's Age Singles

50+

7

Round Robin

Brian Hunter

Todd Olsen

Richard Miller

Byron Thompson

Duane Barone

Steve Cox

Michael McNeely

Men's Age Singles

60+

7

Round Robin

Glenn Leib

Tyrone Gilmore

Ted Dutcher

P.j. Williams

Al Wieweck

Ed Goldbaum

Ray Nayyar

Men's Age Singles

65+

4

Round Robin

Frank Taddonio

John Vohland

Rick Betts

David Stone

Men's Age Singles

70+

8

Round Robin

Michael Wouk

Michael Stephens

Bob Smith

Gordon Levy

Ralph Watkins Ii

Bruce Hollander

Philip Gaerlan

Leigh Adams

Men's Age Singles

75+

2

Round Robin

Mitch Milewski

Fredrick Roe

Men's Age Singles

80+

2

Round Robin

William Baker

Francis Florey

Men's Age Singles

85+

1

Round Robin

Paul Banales


Men's Age Singles

M758085

5

Round Robin

Mitch Milewski

Fredrick Roe

William Baker

Paul Banales

Francis Florey

M90

Men's Age Singles

90+

2

Round Robin

John Prigmore

Mike Martin

Women's Age Singles

40+

1

Round Robin

Michelle McNeely


Women's Age Singles

50+

3

Round Robin

Jean Halahan

Marie Gomar

Mary Jane Boese

Women's Age Singles

55+

1

Round Robin

Linda Shanahan


Women's Age Singles

W4055

5

Round Robin

Jean Halahan

Marie Gomar

Linda Shanahan

Mary Jane Boese

Michelle McNeely

Women's Age Singles

60+

1

Round Robin

Sharon Huczek


Women's Age Singles

65+

1

Round Robin

Shirley Parsons


Women's Age Singles

70+

1

Round Robin

Annie Coburn


Women's Age Singles

75+

1

Round Robin

Mildred Gwinn


Women's Age Singles

W6075

4

Round Robin

Shirley Parsons

Sharon Huczek

Mildred Gwinn

Annie Coburn

Men's Doubles

45+

4

Round Robin

Lee Beckwith / Brian Hunter

Troy Cook / Alberto Olivas

Seshu Velpuri / Manish Sharma

Daniel Hoover / Todd Olsen

Men's Doubles

60+

6

Round Robin

Ruben Gonzalez / Chris Poucher

Ted Dutcher / Al Wieweck

Gary Jeral / Rick Betts

Ed Goldbaum / Ray Nayyar

Michael Hiles / Bruce Adams

Bruce Green / David Nelson

Men's Doubles

65+

1

Round Robin

Jurgen Denk / Michael Wouk


Men's Doubles

MD6065

7

Round Robin

Ruben Gonzalez / Chris Poucher

Ted Dutcher / Al Wieweck

Gary Jeral / Rick Betts

Ed Goldbaum / Ray Nayyar

Michael Hiles / Bruce Adams

Jurgen Denk / Michael Wouk

Bruce Green / David Nelson

Men's Doubles

75+

2

Round Robin

Jim Spinato / Luke St. Onge

Dennis Bollig / Kyle Smith

Men's Doubles

80+

2

Round Robin

Paul Banales / Francis Florey

William Baker / Harry Krausman

Men's Doubles

MD7580

4

Round Robin

Jim Spinato / Luke St. Onge

Dennis Bollig / Kyle Smith

Paul Banales / Francis Florey

William Baker / Harry Krausman

Women's Doubles

45+

1

Round Robin

Marni Winings / Karen Denu


Women's Doubles

50+

2

Round Robin

Marie Gomar / Jean Halahan

Barbara Mehegan / Micky Richer

Women's Doubles

55+

2

Round Robin

Carolyn Hollis / Cindy Tilbury

Lisa Bu / Linda Moore

Women's Doubles

60+

2

Round Robin

Mary Keenan / Marcia Richards

Page Kern / Susan Schatz

Women's Doubles

65+

1

Round Robin

Annie Coburn / Shirley Parsons


WD

Women's Doubles

WD

8

Round Robin

Marie Gomar / Jean Halahan

Carolyn Hollis / Cindy Tilbury

Lisa Bu / Linda Moore

Marni Winings / Karen Denu

Mary Keenan / Marcia Richards

Barbara Mehegan / Micky Richer

Page Kern / Susan Schatz

Annie Coburn / Shirley Parsons

Mixed Doubles

45+

2

Round Robin

Karen Denu / Mike Grisz

Richard Aal / Michiele Stapleton

Mixed Doubles

50+

2

Round Robin

Harold Patterson / Micky Richer

Mary Jane Boese / Troy Cook

Mixed Doubles

55+

3

Round Robin

Lisa Bu / Mark Baron

Bob Wright / Carolyn Hollis

John Winings / Marni Winings

Mixed Doubles

XD4555

7

Round Robin

Karen Denu / Mike Grisz

Lisa Bu / Mark Baron

Bob Wright / Carolyn Hollis

John Winings / Marni Winings

Harold Patterson / Micky Richer

Richard Aal / Michiele Stapleton

Mary Jane Boese / Troy Cook

Mixed Doubles

40+

2

Round Robin

Michiele Stapleton / Steve Strahler

Michael McNeely / Michelle McNeely

Mixed Doubles

60+

5

Round Robin

Gary Jeral / Linda Moore

Patrick Gibson / Cindy Tilbury

Michael Hiles / Page Kern

Barbara Mehegan / Charles Powers

David Nelson / Susan Schatz

Mixed Doubles

65+

1

Round Robin

Greg Kearney / Sharon Huczek


Mixed Doubles

70+

1

Round Robin

Mildred Gwinn / Bruce Hollander


Mixed Doubles

XD4070

9

Round Robin

Gary Jeral / Linda Moore

Patrick Gibson / Cindy Tilbury

Michiele Stapleton / Steve Strahler

Michael Hiles / Page Kern

Barbara Mehegan / Charles Powers

David Nelson / Susan Schatz

Greg Kearney / Sharon Huczek

Michael McNeely / Michelle McNeely

Men's Doubles

50+ Playoff #1

6

Single Elimination

Lars Cole / Richard Miller

Richard Aal / Steve Strahler

Jim McHale / Byron Thompson

Manish Sharma / Duane Barone

Mark Sikorski / P.j. Williams

Steve Cox / Kerry Rohweder

Men's Doubles

55+ Playoff #1

6

Single Elimination

Lars Cole / Tyrone Gilmore

Mark Baron / Mike Grisz

John Hulick / Dan Battershell

Patrick Gibson / John Winings

Ruben Gonzalez / Chris Poucher

Bruce Adams / Dennis Chandler

Men's Doubles

70+ Playoff #1

6

Single Elimination

Barry Hendricks / Mike Pawka

Mitch Milewski / Michael Stephens

Jurgen Denk / Harry Krausman

Philip Gaerlan / Ralph Watkins Ii

Greg Kearney / Fredrick Roe

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

The Gomer Group
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions