Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th
 

MOD

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Brent Huff / Keith Minor

Brian Berkelhamer / Fernando Javier Rivera

Alok Mehta / Andrew Price

Anthony Cosmano / Cheryl Gudinas

Alcides Gutierrez / Jeremy Dixon

Danny Ortega / Michael Fornero

 

MAA

Men's Doubles

AA

4

Single Elimination

Alcides Gutierrez / Jeremy Dixon

Danny Ortega / Michael Fornero

 

MAD

Men's Doubles

A

16

Single Elimination

Cristian Moreno / Henry Conforti

Jake Ryan / David Singer

Howard Chan / Hung Che

James Zidek / Juan Martinez

Anthony Cosmano / Daniel Jaskier

Tony Garcia / Valentinas Presniakovas

George Steffens / Mitchell Becker

Gallagher Garcia / Jose Garcia

 

MBD

Men's Doubles

B

10

Single Elimination

David Singer / Jeffrey Hill

Chris Choi / Wayne Lorenz

Anthony Giacalone / Tony Reitinger Jr.

Mark Buckley / Porfirio Villalobos

Carlos Canessa / Daniel Barrera

Jesus Lopez / Misael Corral

Tony Garcia / Valentinas Presniakovas

Christopher Anton / Todd Burris

 

Men's Doubles

C Playoff #1

2

Single Elimination

Jose L. Arteaga / Stephen Lindstrom

Nadeem Sharifuddin / Parkash Mohanty

 

Men's Doubles

30+/35+/40+

4

Round Robin

Basilio Salazar / Fernando Javier Rivera

Brian Berkelhamer / Jorge Ortiz

Alcides Gutierrez / Arnold Ortega

Shane Jackson / Tom Neal

 

Men's Doubles

50+ Playoff #1

2

Single Elimination

James Schlicher / John Thorson

Henry Conforti / Ray Redelman

 

Men's Doubles

55+

3

Round Robin

Lee Frick / Tom Neal

Bruce Young / Jim Hillman

George Steffens / Mitchell Becker

 

Men's Doubles

60+

3

Round Robin

Dave Olson / Dennis McKee

Dave Milazzo / Frank Milazzo

Bill Mega / Carl Sick

 

Men's Doubles

65+

4

Round Robin

Dave Olson / Dennis McKee

Joe Silius / Joe Vallender

Bill Mega / Carl Sick

Doug Carmichael / Herb Laney

 

Men's Doubles

Combined 100+

7

Single Elimination

John Mason / Keith Minor

Cristian Moreno / James Zidek

James Schlicher / John Thorson

Andy Pitock / Eric Jensen

Dave Milazzo / Tim Dern

Basilio Salazar / Lee Frick

Mike Davern / Richard Seaberg

 

Men's Doubles

Age A

5

Round Robin

Howard Chan / Hung Che

Jake Ryan / Jeffrey Hill

Ravi Yenduri / Matt Reeser

Gallagher Garcia / Jose Garcia

Blase Zera / Justin Mrowicki

 

Men's Doubles

25+B/45+B/40+C/55+C

4

Round Robin

Chris Choi / Richard Seaberg

Jose L. Arteaga / Stephen Lindstrom

Justin Mrowicki / Mason Kimberley

Dean Matt / Kevin McGinnis

 

Women's Doubles

Open/A/55+A

5

Round Robin

Karin McCauley / Nancy Amaro

Susan Mueller / Barbara Vagedes

Cheryl Kirk / Dolores Lamberson

Laurel Davis / Lynn Yeazell

Edith Seaman / Lurine Barnes

 

Mixed Doubles

Open

3

Round Robin

Kelly Gremley / Shane Jackson

Antonio Vazquez / Cari Mory

Dolores Lamberson / Michael Fornero

 

Mixed Doubles

A/B/C

3

Round Robin

Jerry Kee / Melissa Musick

Edith Seaman / Thomas George

Jim Ingolia / Lurine Barnes

 

Mixed Doubles

45+

3

Round Robin

Karin McCauley / Peter McCauley

Jim Hillman / Lynn Yeazell

Matt Reeser / Melissa Musick

 

Mixed Doubles

50+/60+

3

Round Robin

Andy Pitock / Cheryl Kirk

Allen Bell / Susan Mueller

Andrea Scott / John Mason

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com