Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th
 

MO

Men's Singles

Open

17

Single Elimination

Jonathan Burns

Mike Harmon

Wesley Miller

Kevin Vazquez

Joe Linnell

Scott Graves

Nicholas Ramos

Nicholas Knudsen

 

ME

Men's Singles

Elite

9

Single Elimination

Joshua Purdy

Timmy Hansen

Randy Epperly

Marcos Reyero

Shane De Witt

Randy Shearer

Jim Yore

Warren Einiger

 

MA

Men's Singles

A

15

Single Elimination

Bradley Johnson

Darron Toston

Luis Gonzalez

Carlos Lopez

Akrapol Supapol

Mauricio Muriel

John Gutierrez

Jorge Moreno

 

MB

Men's Singles

B

10

Single Elimination

Jason Gray

Greg Hammack

Marcell Estep

Ivars Blums

Cristhian Rigu

Scott Kelly

Ken Drew

Gordon Kelly

 

Men's Singles

C/D

11

Single Elimination

Assuan Castaneda

John Atkins

Juan Acevedo

Mitchell Conner

Alejandro Arteaga

Rick Whittemore

Steve Wagmeister

Ryan Gaynor

 

Men's Age Singles

24- / Boy's 14-

3

Round Robin

Zachary Patterson

Kevin Vazquez

Timmy Hansen

 

Men's Age Singles

24-A/25+A

3

Round Robin

Evan Wargo

Zac Di Donato

Kyle Pullen

 

Men's Age Singles

24- B Playoff #1

2

Single Elimination

Anthony Efstathiades

Randall Skinner

 

Men's Age Singles

30+/35+

5

Round Robin

Scott Graves

Nicholas Knudsen

Todd Friderich

Tom Ness

Marcos Reyero

 

Men's Age Singles

30+B/30+C/40+B

3

Round Robin

Jason Gray

Marcell Estep

Romel Incera

 

Men's Age Singles

40+

4

Round Robin

Wesley Miller

Daniel Ruiz

Bobby Morales

Joshua Purdy

 

Men's Age Singles

40+A/45+A Playoff

2

Single Elimination

Darron Toston

Luis Gonzalez

 

Men's Age Singles

45+ Playoff #1

4

Single Elimination

Steve Johnson

Bryan Rucks

Rick Ferrin

Mike Mondello

 

Men's Age Singles

50+

3

Round Robin

Richard Gross

Bryan Rucks

Warren Einiger

 

Men's Age Singles

50+A/55+A/60+A

5

Round Robin

Gerardo Jimenez

Juan Miano

Carlos Lopez

Isidro Trejo

Mark Hillman

 

Men's Age Singles

50+C/55+B/55+C

4

Round Robin

Greg Hammack

Ivars Blums

Rick Whittemore

Ashraf Ads

 

Men's Age Singles

55+ Round Robin Playoff

3

Round Robin

Rick Ferrin

Tim Hansen

Len Knudsen

 

Men's Age Singles

60+

4

Round Robin

Len Knudsen

Randy Epperly

Larry Wackowski

Ronald Marseco

 

Men's Age Singles

60+B/65+B/65+C

4

Round Robin

Scott Kelly

Bruce Hollander

John Wittig

Donnie Bernstein

 

Men's Age Singles

65+ Round Robin Playoff

3

Round Robin

Marc Burns

Scott Taylor

Salvatore Perconti

 

70+

Men's Age Singles

70+/70+C

3

Round Robin

Bruce Hollander

Elton Autwell

Steve Wagmeister

 

Men's Age Singles

75+

3

Round Robin

Gordon Kelly

Howard Taggart

Charles Meyers

 

WO

Women's Singles

Open

5

Round Robin

Jordan Cooperrider

Claudia Andrade

Sara Noyes

Karen Marlowe

Linda Prusaczyk

 

Women's Singles

B/C

4

Round Robin

Gabriela Da Silva

Julie Decker

Anel Molina

Aurora Russel

 

Women's Age Singles

50+/55+

3

Round Robin

Claudia Andrade

Karen Marlowe

Linda Prusaczyk

 

Women's Age Singles

60+/65+/70+

4

Round Robin

Susan Adams

Lucy Ramsay

Julie Decker

Aurora Russel

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com