Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

30-/+ Playoff #1

2

Single Elimination

Kyle Smith

Aj Bennett

 

Men's Age Singles

40+ Playoff #1

2

Single Elimination

Will Bowers

Tre Burnside

 

Men's Age Singles

50+ Playoff #1

2

Single Elimination

Carl Gatewood

Tony Thomas

 

Men's Age Singles

60+ Playoff #1

2

Single Elimination

Carl Gatewood

Matthew Goetz

 

Men's Doubles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Neal Umberger / Kris Robinson

Will Bowers / Tony Thomas

Jim Danehy / John Souder

Pardha Karuturi / Troy Hickman

 

Men's Doubles

Centurion+

5

Round Robin

Jimmy Earles / David Vogel

Jim Danehy / John Souder

Bruce Hubrich / Matthew Goetz

Mark Wilhoite / Thom Bain

Tom Hills / Ron Marr

 

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Daniel Case / Steven Swann

Howard Kaplin / Kyle Smith

Matthew Nuttall / Eric Burnett

Maurice Miller / Tony Santora

 

Men's Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Sean Henry

Daniel Graugnard

Kris Robinson

Bradley Gatewood

 

Men's Singles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Jimmy Earles

Scott Dickman

Tom Hills

David Black

 

Men's Singles

C Playoff #1

2

Single Elimination

Lou Nasti

Robert (bob) Dabney

 

MO

Men's Singles

Open

10

Single Elimination

Daniel Case

Brett Leichhardt

Kyle Smith

Eric Burnett

Aj Bennett

Matthew Nuttall

Leo Barrabi

Maurice Miller

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

6

Single Elimination

Aj Bennett

Howard Kaplin

Matthew Nuttall

Tony Thomas

Maurice Miller

 

XAB

Mixed Doubles

A / B

2

Single Elimination

Desiré Hoyt / Ron Lasley

Carrie Furman / Dean Furman

 

Mixed Doubles

Open

4

Round Robin

Brett Leichhardt / Robyn Cole

Daniel Case / Peggy Stephens

Eric Burnett / Rebecca Bowman

Matthew Nuttall / Trish Nissen

 

WOD

Women's Doubles

Open

2

Single Elimination

Marsha Berry / Rebecca Bowman

Robyn Cole / Trish Nissen

 

Women's Singles

Women's O/A/B

3

Round Robin

Marsha Berry

Robyn Cole

Desiré Hoyt

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com