Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

24-C/30+C

3

Round Robin

Shaun Reid I

Alejandro Arteaga

Robby Lyons

 

Men's Age Singles

25+A/30+A/40+A Playoff

2

Single Elimination

Marcos Reyero

Heriberto Cruz-Anaya

 

Men's Age Singles

50+

13

Single Elimination

Bryan Rucks

Tim Hansen

Rick Ferrin

Brian Phillips

Kevin Jumper

Glenn Leib

Roger Seng

Randy Pfahler

 

Men's Age Singles

50+ A

4

Round Robin

Ken Kirkpatrick

Byron Hayes

Greg Hammack

Juan Miano

 

Men's Age Singles

50+ C

4

Round Robin

Bruce Hollander

Mitchell Conner

Rick Whittemore

Robert Moreno

 

Men's Age Singles

60+

4

Round Robin

Marc Burns

Randy Epperly

Ken Drew

Roger Oconnor

 

Men's Age Singles

70+

4

Round Robin

Gordon Kelly

Bruce Hollander

Howard Taggart

Elton Autwell

 

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

Roger Seng / Heriberto Cruz-Anaya

Andres Urzua / Gene Fry

Todd Betar / Kyle Betar

Aaron Lozada / Michael Bloom

Brian Roehrig / Ken Drew

Kyle Pullen / Rob Lyons

Jason Gray / John Dunn

 

MBD

Men's Doubles

B

4

Round Robin

Cristhian Rigu / Bob Ward

Bob Trottier / Jody Ashley

Mark Manzano / Richard Bremer

Rod Cannon / Rodney Cannon

 

MCD

Men's Doubles

C

3

Round Robin

Shaun Reid I / Connor Feagle

Rick Whittemore / Robert Moreno

Alejandro Arteaga / Robby Lyons

 

MED

Men's Doubles

Elite

3

Round Robin

Timmy Hansen / Gonzalo Espinoza

Marc Burns / Robert Mendez

Jason Riddle / John Johnston

 

MOD

Men's Doubles

Open

9

Single Elimination

Ross Greenberg / Jonathan Burns

Tim Hansen / Scott Graves

Kevin Jumper / Jim Fanning

Roderick Van Dyke / Rick Ferrin

Steve Johnson / Len Knudsen

Nicholas Knudsen / Ernie MacIas

Zachary Patterson / Nicholas Ramos

Scott Reid / Fabian Cuesta

 

MA

Men's Singles

A

13

Single Elimination

Charles Gloster

Darron Toston

Aaron Hattaway

Andrew Kapec

Roger Seng

Kyle Betar

John Dunn

Ken Kirkpatrick

 

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Cristhian Rigu

Brian Roehrig

Gordon Kelly

Jody Ashley

Bob Trottier

Mark Manzano

Sonny Feagle

Marcell Estep

 

Men's Singles

C/D

9

Single Elimination

Mitchell Conner

Shaun Reid I

Romel Incera

Richard Bremer

Alejandro Arteaga

Rod Cannon

Robby Lyons

Darrel Peters

 

ME

Men's Singles

Elite

6

Single Elimination

Timmy Hansen

Randy Pfahler

Robert Mendez

John Welsh

Randy Epperly

John Johnston

 

MO

Men's Singles

Open

12

Single Elimination

Charles Pratt

Jonathan Burns

Kevin Vazquez

Scott Graves

Zachary Patterson

Jay Ferrer

Nicholas Knudsen

Nicholas Ramos

 

Mixed Doubles

Open/Elite/A

3

Round Robin

Gene Fry / Wanda Voorhees

John Welsh / Laurie Welsh

Gabriela Da Silva / Juan Miano

 

Women's Age Singles

Age

2

Single Elimination

Karen Marlowe

Graciana Wargo

 

Women's Singles

Open/A Playoff

2

Single Elimination

Sara Noyes

Lori Pizzini

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com