Racquetball Tournament 5/18/2007 - 5/19/2007
MEMBERS AND FRIENDS TOURNAMENT
YMCA - Colorado Springs, CO


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:ayounger@ppymca.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MAD

Men's Doubles

A

6

Round Robin

Adrian Won / Ken Sylvester

Robert Heiser / Tina Hagen

John Garcia / Richard Romero

MBD

Men's Doubles

B

10

Single Elimination

Mark Sikorski / Theodore (ted) Sison

James Jenista / Philip Gaerlan

Bill Little / Terry Dees

Peter Yost / Gary Becker

Donald Tiller / Haven Tillar

Men's Doubles

B Consolation

3

Single Elimination

Peter Yost / Gary Becker

Donald Tiller / Haven Tillar

MA

Men's Singles

A

8

Single Elimination

Robert Heiser

Richard Romero

Ken Sylvester

Tina Hagen

Adrian Won

John Garcia

Charles (chuck) Meredith

Jeff Jungk

cMA

Men's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Jeff Jungk

Charles (chuck) Meredith

John Garcia

Adrian Won

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Theodore (ted) Sison

James Jenista

Ray Cornell

Steven Guzman

Terry Dees

Philip Gaerlan

Donald Tiller

Nelson Nolivos

cMB

Men's Singles

B Consolation

5

Single Elimination



BYE

MC

Men's Singles

C

9

Single Elimination

Art Nutter

Haven Tillar

Michael Blackburn

Michelle Sikorski

Robert Sikorski

David Vorwaller

Michael Lapins

Bill Greer

cMC

Men's Singles

C Consolation

5

Single Elimination

David Vorwaller

Robert Sikorski

Michael Lapins

Tom Rogers

BYE

MN

Men's Singles

Novice

7

Round Robin

David Vorwaller

Eugene Bray

Eric Barber

Alison Santiago

Justin Loa

Shawn Lapins

Yann Le Costaouec

Mixed Doubles

A

12

Single Elimination

Barbara Sims / John Garcia

Adrian Won / Kwi Spinks

Ray Cornell / Sue Lin

Leeann Yost / Peter Yost

Steven Guzman / Terry Baron

Mark Sikorski / Michelle Sikorski

Women's Doubles

A

5

Double Round Robin

Barbara Sims / Leeann Yost

Michelle Sikorski / Vera Germain

Kwi Spinks / Removed

WC

Women's Singles

C

3

Round Robin

Kelly Morgan

Terry Baron

Sara Sikorski

WD

Women's Singles

D

6

Single Elimination

Kelly Morgan

Sara Sikorski

Terry Baron

Belinda Shelton

Kathy Holstead

Darla Thorbjornsen

cWD

Women's Singles

D Consolation

4

Single Elimination



WN

Women's Singles

Novice

3

Round Robin

Belinda Shelton

Darla Thorbjornsen

Kathy Holstead

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions