Squash Tournament 2/21/2018 - 2/25/2018
MRU Open 2018
Mount Royal University - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:Mruopen@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Men's Singles

Division 1 Blue

4

Olympic Format

Omar Elfiky

Jason Petrick

Men's Singles

Division 1 Gold

14

Olympic Format

Abdel Rahman El Nady

Ciaran Godfrey

Men's Singles

Division 1 Red

7

Olympic Format

Alvin Xu

Samer Adeeb

Men's Singles

Division 1 White

4

Olympic Format

Trent Jackson

Francois Auger

Men's Singles

Division 2 Blue

4

Olympic Format

Gene Marshall

Aaron Melanson

Men's Singles

Division 2 Gold

16

Olympic Format

Carlos Vidal Wu

Jarrett Falk

Men's Singles

Division 2 Red

8

Olympic Format

Jordan Barker

Marcus Purtzki

Men's Singles

Division 2 White

4

Olympic Format

Nicholas Havinga

Sarim Siddiqui

Men's Singles

Division 3 Blue

4

Olympic Format

Mark Jones

Robert Thomas

Men's Singles

Division 3 Gold

16

Olympic Format

Jonathan Ketchum

Connor Batchelor

Men's Singles

Division 3 Red

8

Olympic Format

Alex Bershadsky

Matthew Carpenter

Men's Singles

Division 3 White

4

Olympic Format

Brian Ecklund

Christopher Doyle

Men's Singles

Division 4 Blue

4

Olympic Format

Thomas Charlton

Julian Midgley

Men's Singles

Division 4 Gold

15

Olympic Format

Ian Armitage

Andrew Poetker

Men's Singles

Division 4 Red

8

Olympic Format

Min Shik (mitch) Ahn

Sachin Bhardwaj

Men's Singles

Division 4 White

4

Olympic Format

Kerwin Rittammer

Matthew Eisentraut

Men's Singles

Division 5 Gold

8

Olympic Format

Michael Clarke

Brock Stewart

Men's Singles

Division 5 Red

4

Olympic Format

Rob Simpson

Chris Artibello

Men's Singles

Division 6 Gold

8

Olympic Format

Ryan Gordon

Bryce Kezama

Men's Singles

Division 6 Red

4

Olympic Format

Carson Brown

Ryan Ellis

Men's Singles

Division 7 Gold

8

Olympic Format

Zachary Newhouse

Ben Archibald

Men's Singles

Division 7 Red

4

Olympic Format

Charles Fair

Kyle Zerbin

Women's Singles

Division 1 Bronze

4

Triple Knock-Out

Racheal-Anne Burrows

Samantha Etherington

Women's Singles

Division 1 Gold

11

Triple Knock-Out

Koalby Ashkanase

Denise Hartley

Women's Singles

Division 1 Silver

4

Triple Knock-Out

Amy Cardinal

Kate Poovong

Women's Singles

Division 2 Gold

8

Olympic Format

Teresa Zwierzchowski

Kara Myers

Women's Singles

Division 2 Red

4

Olympic Format

Keri Rak

Kamal Paul

Women's Singles

Division 3 Gold

7

Olympic Format

Naomi Grant

Alana Humphreys

Women's Singles

Division 3 Red

4

Olympic Format

Dael Jarvie

Kristy Mattock

Women's Singles

Division 4 Gold

8

Olympic Format

Christine Lilley

Kendra Reimert

Women's Singles

Division 4 Red

4

Olympic Format

Liz Clement

Marianne Velcic

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions