Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up
 

Men's Singles

Division 1 Blue

4

Olympic Format

Omar Elfiky

Jason Petrick

 

Men's Singles

Division 1 Gold

14

Olympic Format

Abdel Rahman El Nady

Ciaran Godfrey

 

Men's Singles

Division 1 Red

7

Olympic Format

Alvin Xu

Samer Adeeb

 

Men's Singles

Division 1 White

4

Olympic Format

Trent Jackson

Francois Auger

 

Men's Singles

Division 2 Blue

4

Olympic Format

Gene Marshall

Aaron Melanson

 

Men's Singles

Division 2 Gold

16

Olympic Format

Carlos Vidal Wu

Jarrett Falk

 

Men's Singles

Division 2 Red

8

Olympic Format

Jordan Barker

Marcus Purtzki

 

Men's Singles

Division 2 White

4

Olympic Format

Nicholas Havinga

Sarim Siddiqui

 

Men's Singles

Division 3 Blue

4

Olympic Format

Mark Jones

Robert Thomas

 

Men's Singles

Division 3 Gold

16

Olympic Format

Jonathan Ketchum

Connor Batchelor

 

Men's Singles

Division 3 Red

8

Olympic Format

Alex Bershadsky

Matthew Carpenter

 

Men's Singles

Division 3 White

4

Olympic Format

Brian Ecklund

Christopher Doyle

 

Men's Singles

Division 4 Blue

4

Olympic Format

Thomas Charlton

Julian Midgley

 

Men's Singles

Division 4 Gold

15

Olympic Format

Ian Armitage

Andrew Poetker

 

Men's Singles

Division 4 Red

8

Olympic Format

Min Shik (mitch) Ahn

Sachin Bhardwaj

 

Men's Singles

Division 4 White

4

Olympic Format

Kerwin Rittammer

Matthew Eisentraut

 

Men's Singles

Division 5 Gold

8

Olympic Format

Michael Clarke

Brock Stewart

 

Men's Singles

Division 5 Red

4

Olympic Format

Rob Simpson

Chris Artibello

 

Men's Singles

Division 6 Gold

8

Olympic Format

Ryan Gordon

Bryce Kezama

 

Men's Singles

Division 6 Red

4

Olympic Format

Carson Brown

Ryan Ellis

 

Men's Singles

Division 7 Gold

8

Olympic Format

Zachary Newhouse

Ben Archibald

 

Men's Singles

Division 7 Red

4

Olympic Format

Charles Fair

Kyle Zerbin

 

Women's Singles

Division 1 Bronze

4

Triple Knock-Out

Racheal-Anne Burrows

Samantha Etherington

 

Women's Singles

Division 1 Gold

11

Triple Knock-Out

Koalby Ashkanase

Denise Hartley

 

Women's Singles

Division 1 Silver

4

Triple Knock-Out

Amy Cardinal

Kate Poovong

 

Women's Singles

Division 2 Gold

8

Olympic Format

Teresa Zwierzchowski

Kara Myers

 

Women's Singles

Division 2 Red

4

Olympic Format

Keri Rak

Kamal Paul

 

Women's Singles

Division 3 Gold

7

Olympic Format

Naomi Grant

Alana Humphreys

 

Women's Singles

Division 3 Red

4

Olympic Format

Dael Jarvie

Kristy Mattock

 

Women's Singles

Division 4 Gold

8

Olympic Format

Christine Lilley

Kendra Reimert

 

Women's Singles

Division 4 Red

4

Olympic Format

Liz Clement

Marianne Velcic

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

R2sports.com
Squash Alberta / R2Sports Software