Racquetball Tournament 4/13/2018 - 4/15/2018
2018 Rocky Mountain Regionals
Pueblo Atlatic Club - Pueblo, CO USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:rballjoe@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Singles

Open 1st - 2nd

11

Triple Knock-Out

Matt Melster

Aaron Booker

Keith Sapp

Joey Lee

Jorge Cuellar

Francisco Sandoval

Evan Durgin

Salvador Jimenez

Men's Singles

Open 3rd - 4th

5

Triple Knock-Out

Joey Lee

Keith Sapp

Francisco Sandoval

Salvador Jimenez

Evan Durgin

Men's Singles

Elite 1st - 4th

3

Triple Knock-Out

Mark Sandoval

Andre Brown

Cody Scott

MA

Men's Singles

A

12

Single Elimination

Joey Lee

Ken Sexton

Evan Durgin

Rick Johnson

Mark Maldonado

P.j. Williams

Greggory Washam

Jawara Riley

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

David Risley


Tedd Cassidy

Deven Naik

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Justin Elways

Kenan Bussen

Kareem Braithwaite

Drew McPheeters

Alan Gershanov

Rick Busekrus

Bill Greer

Jawara Riley

cMB

Men's Singles

B Consolation

5

Single Elimination

Rick Busekrus

Jawara Riley

Alan Gershanov

Bill Greer

Dylan Inskeep

Men's Singles

C

6

Round Robin

Terry Poirier

Joe DeVille

Steven Klumpp

Kelly Gardner

Daniel Busekrus

Johnathan Aden-Griffin

MC

Men's Singles

C

2

Round Robin

Terry Poirier

Joe DeVille

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Steven Klumpp

Kelly Gardner

Daniel Busekrus

Johnathan Aden-Griffin

MAD

Men's Doubles

A

6

Triple Knock-Out

Guadalupe Hernandez / Mark Maldonado

Rick Johnson / Rock Carrion

Sherwyn Phillip / Jawara Riley

MBD

Men's Doubles

B

5

Triple Knock-Out

Rick Busekrus / Justin Elways


Men's Doubles

Open

16

Triple Knock-Out

Danny Beaudry / Matt Melster

Mark Sandoval / Francisco Sandoval

Jorge Cuellar / Keith Sapp

Guadalupe Hernandez / Mark Maldonado

Salvador Jimenez / Steve Roberts

Rick Busekrus / Justin Elways

Rick Johnson / Rock Carrion

Sherwyn Phillip / Jawara Riley

Men's Doubles

Open / Elite

5

Triple Knock-Out

Danny Beaudry / Matt Melster

Mark Sandoval / Francisco Sandoval

Jorge Cuellar / Keith Sapp

Salvador Jimenez / Steve Roberts

Men's Doubles

Elite

4

Triple Knock-Out

Salvador Jimenez / Steve Roberts

Rick Johnson / Rock Carrion

Rick Busekrus / Justin Elways

Sherwyn Phillip / Jawara Riley

Men's Doubles

A

8

Triple Knock-Out

Michael McConnell / Ken Sexton

Randy Belisle / Daniel Rottinghaus

Andre Brown / Tevita Taufa

David Risley / Deven Naik

Cody Scott / Tedd Cassidy

Kenan Bussen / Drew McPheeters

Danny Beaudry / Steven Klumpp

Dylan Inskeep / Greggory Washam

Men's Doubles

B

4

Triple Knock-Out

Kenan Bussen / Drew McPheeters

Cody Scott / Tedd Cassidy

Danny Beaudry / Steven Klumpp

Dylan Inskeep / Greggory Washam

Men's Doubles

55+

3

Round Robin

Richard Romero / Rock Carrion

Mark Sikorski / P.j. Williams

Philip Gaerlan / Alan Gershanov

Men's Doubles

55+

1

Round Robin

Richard Romero / Rock Carrion


Men's Doubles

55+ A / B

1

Round Robin

Mark Sikorski / P.j. Williams


Men's Doubles

65+ A / B

1

Round Robin

Philip Gaerlan / Alan Gershanov


Men's Singles

All Age

5

Round Robin

Greggory Washam

Tevita Taufa

David Risley

Kareem Braithwaite

Sammy Payne

Men's Singles

All Ages

6

Round Robin

Greggory Washam

Tevita Taufa

David Risley

Kareem Braithwaite

Sammy Payne

Philip Gaerlan

Men's Singles

Military/Police/Fire

1

Round Robin

Philip Gaerlan


B18

Boy's Singles

18 and Under

3

Round Robin

Cody Scott

Daniel Busekrus

Johnathan Aden-Griffin

WA

Women's Singles

A

1

Round Robin

Sara Sikorski


Women's Singles

All

6

Round Robin

Nicole Martinez

Michelle Dockter

Sara Sikorski

Sandy D'Angelo

Karen Childs

Christine McGuire

WB

Women's Singles

B

1

Round Robin

Sandy D'Angelo


WC

Women's Singles

C

2

Round Robin

Karen Childs

Christine McGuire

WE

Women's Singles

Elite

2

Round Robin

Nicole Martinez

Michelle Dockter

WAD

Women's Doubles

A

1

Round Robin

Michelle Dockter / Sara Sikorski


Women's Doubles

All

3

Round Robin

Lori Inskeep / Nicole Martinez

Michelle Dockter / Sara Sikorski

Christine McGuire / Karen Childs

WCD

Women's Doubles

C

1

Round Robin

Christine McGuire / Karen Childs


Women's Doubles

Open / Elite

1

Round Robin

Lori Inskeep / Nicole Martinez


P/C

Parent / Child Doubles

All Skills

2

Single Elimination

Rick Busekrus / Daniel Busekrus

Tedd Cassidy / Johnathan Aden-Griffin

XAB

Mixed Doubles

A / B

4

Round Robin

Nicole Martinez / Deven Naik

Sara Sikorski / Michael McConnell

Michelle Dockter / Mark Sikorski

Lori Inskeep / Dylan Inskeep

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions