Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Singles

Open 1st - 2nd

11

Triple Knock-Out

Matt Melster

Aaron Booker

Keith Sapp

Joey Lee

Jorge Cuellar

Francisco Sandoval

Evan Durgin

Salvador Jimenez

 

Men's Singles

Open 3rd - 4th

5

Triple Knock-Out

Joey Lee

Keith Sapp

Francisco Sandoval

Salvador Jimenez

Evan Durgin

 

Men's Singles

Elite 1st - 4th

3

Triple Knock-Out

Mark Sandoval

Andre Brown

Cody Scott

 

MA

Men's Singles

A

12

Single Elimination

Joey Lee

Ken Sexton

Evan Durgin

Rick Johnson

Mark Maldonado

P.j. Williams

Greggory Washam

Jawara Riley

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

David Risley


Tedd Cassidy

Deven Naik

 

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Justin Elways

Kenan Bussen

Kareem Braithwaite

Drew McPheeters

Alan Gershanov

Rick Busekrus

Bill Greer

Jawara Riley

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

5

Single Elimination

Rick Busekrus

Jawara Riley

Alan Gershanov

Bill Greer

Dylan Inskeep

 

Men's Singles

C

6

Round Robin

Terry Poirier

Joe DeVille

Steven Klumpp

Kelly Gardner

Daniel Busekrus

Johnathan Aden-Griffin

 

MC

Men's Singles

C

2

Round Robin

Terry Poirier

Joe DeVille

 

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Steven Klumpp

Kelly Gardner

Daniel Busekrus

Johnathan Aden-Griffin

 

MAD

Men's Doubles

A

6

Triple Knock-Out

Guadalupe Hernandez / Mark Maldonado

Rick Johnson / Rock Carrion

Sherwyn Phillip / Jawara Riley

 

MBD

Men's Doubles

B

5

Triple Knock-Out

Rick Busekrus / Justin Elways


 

Men's Doubles

Open

16

Triple Knock-Out

Danny Beaudry / Matt Melster

Mark Sandoval / Francisco Sandoval

Jorge Cuellar / Keith Sapp

Guadalupe Hernandez / Mark Maldonado

Salvador Jimenez / Steve Roberts

Rick Busekrus / Justin Elways

Rick Johnson / Rock Carrion

Sherwyn Phillip / Jawara Riley

 

Men's Doubles

Open / Elite

5

Triple Knock-Out

Danny Beaudry / Matt Melster

Mark Sandoval / Francisco Sandoval

Jorge Cuellar / Keith Sapp

Salvador Jimenez / Steve Roberts

 

Men's Doubles

Elite

4

Triple Knock-Out

Salvador Jimenez / Steve Roberts

Rick Johnson / Rock Carrion

Rick Busekrus / Justin Elways

Sherwyn Phillip / Jawara Riley

 

Men's Doubles

A

8

Triple Knock-Out

Michael McConnell / Ken Sexton

Randy Belisle / Daniel Rottinghaus

Andre Brown / Tevita Taufa

David Risley / Deven Naik

Cody Scott / Tedd Cassidy

Kenan Bussen / Drew McPheeters

Danny Beaudry / Steven Klumpp

Dylan Inskeep / Greggory Washam

 

Men's Doubles

B

4

Triple Knock-Out

Kenan Bussen / Drew McPheeters

Cody Scott / Tedd Cassidy

Danny Beaudry / Steven Klumpp

Dylan Inskeep / Greggory Washam

 

Men's Doubles

55+

3

Round Robin

Richard Romero / Rock Carrion

Mark Sikorski / P.j. Williams

Philip Gaerlan / Alan Gershanov

 

Men's Doubles

55+

1

Round Robin

Richard Romero / Rock Carrion


 

Men's Doubles

55+ A / B

1

Round Robin

Mark Sikorski / P.j. Williams


 

Men's Doubles

65+ A / B

1

Round Robin

Philip Gaerlan / Alan Gershanov


 

Men's Singles

All Age

5

Round Robin

Greggory Washam

Tevita Taufa

David Risley

Kareem Braithwaite

Sammy Payne

 

Men's Singles

All Ages

6

Round Robin

Greggory Washam

Tevita Taufa

David Risley

Kareem Braithwaite

Sammy Payne

Philip Gaerlan

 

Men's Singles

Military/Police/Fire

1

Round Robin

Philip Gaerlan


 

B18

Boy's Singles

18 and Under

3

Round Robin

Cody Scott

Daniel Busekrus

Johnathan Aden-Griffin

 

WA

Women's Singles

A

1

Round Robin

Sara Sikorski


 

Women's Singles

All

6

Round Robin

Nicole Martinez

Michelle Dockter

Sara Sikorski

Sandy D'Angelo

Karen Childs

Christine McGuire

 

WB

Women's Singles

B

1

Round Robin

Sandy D'Angelo


 

WC

Women's Singles

C

2

Round Robin

Karen Childs

Christine McGuire

 

WE

Women's Singles

Elite

2

Round Robin

Nicole Martinez

Michelle Dockter

 

WAD

Women's Doubles

A

1

Round Robin

Michelle Dockter / Sara Sikorski


 

Women's Doubles

All

3

Round Robin

Lori Inskeep / Nicole Martinez

Michelle Dockter / Sara Sikorski

Christine McGuire / Karen Childs

 

WCD

Women's Doubles

C

1

Round Robin

Christine McGuire / Karen Childs


 

Women's Doubles

Open / Elite

1

Round Robin

Lori Inskeep / Nicole Martinez


 

P/C

Parent / Child Doubles

All Skills

2

Single Elimination

Rick Busekrus / Daniel Busekrus

Tedd Cassidy / Johnathan Aden-Griffin

 

XAB

Mixed Doubles

A / B

4

Round Robin

Nicole Martinez / Deven Naik

Sara Sikorski / Michael McConnell

Michelle Dockter / Mark Sikorski

Lori Inskeep / Dylan Inskeep

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com