Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Mixed Doubles

(MIXO) Mixed Doubles - Open

4

Round Robin

Dan Whitley / Shari Coplen

Anna Schwartz / Mark Kissel

Madeline Gauch / Trevor Casey

Nancy Davis / Bryan Shaw

 

Age Singles

24/18 and Under

4

Round Robin

Andrew Gleason

Alex Lazenby

Paul Beffa

Caleb Cribb

 

Men's Age Singles

60+

4

Round Robin

Kim Keltner

David Nowack

Donald Szeszycki

Dave Voeller

 

MAD

Men's Doubles

A

5

Round Robin

Don Kuehn / Steve Angelo

Lucas Angelo / Chad Unterreiner

Paul McGuire / Ray Kilman

Tim Duffie / Michael Williams

Mike Campbell / Tod Dillard

 

Men's Doubles

B / C

4

Round Robin

Rocky Eveans / Timothy Garvey

Lorenzo Crim / Raffi Mikaelian

Tom Manor / Thomas Ewing

Leon Riddle Jr. / Ron Curtis

 

MOD

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Joe Sharamitaro / David Deno

Scott Ziegler / Mark Kissel

Brendan Giljum / Dan Whitley

Joe Koch / Alex Midkiff

Alex Lazenby / Paul Beffa

Yee Cheng / Greg Etheridge

 

Men's Doubles

Open Consolation

2

Single Elimination

Alex Lazenby / Paul Beffa

Yee Cheng / Greg Etheridge

 

MA

Men's Singles

A

7

Single Elimination

Johnny Greenberg

Mike Torbet

Nick Ierardi

Dane Bjorn

Dave Voeller

Jason Sauer

Jacob Hauck

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Jacob Hauck

Dave Voeller

Jason Sauer

 

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

Craig Nielson

Thomas Davis

Anna Schwartz

Raffi Mikaelian

Lorenzo Crim

Andy Sullivan

John Bell

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Caleb Cribb

Christopher Kiser

Mark McClanahan

Alex Briegleb

 

MCD

Men's Singles

CD

6

Round Robin

Andy Sullivan

Johnathan Prichard

Thomas Mruzik

Matthew Gleason

Jonathan Bell

David Hauck

 

MOB

Men's Singles

Open Blue

4

Olympic Format

Mark Kissel

Jorge Suarez

James Storgion

 

MOG

Men's Singles

Open Gold

13

Olympic Format

Hal Rutherford

Marty Hogan

Alex Midkiff

Andrew Gleason

Mark Kissel

Jorge Suarez

James Storgion

 

MOR

Men's Singles

Open Red

6

Olympic Format

Paul Beffa

John Dowell

Brendan Giljum

Paul McGuire

Alex Lazenby

Jason Sauer

 

MOW

Men's Singles

Open White

4

Olympic Format

Alex Lazenby

Jason Sauer

 

Women's Doubles

All Age

4

Round Robin

Madeline Gauch / Shari Coplen

Tracy Bucholz / Nancy Davis

Erin Slutzky / Faith Malek

Molly McClanahan / Anna Schwartz

 

WBC

Women's Singles

BC

4

Round Robin

Maggie McClanahan

Lauren Weiss

Molly McClanahan

Ashley White

 

WOA

Women's Singles

Open/A

6

Single Elimination

Tracy Bucholz

Anna Schwartz

Madeline Gauch

Erin Slutzky

Nancy Davis

Faith Malek

 

Women's Singles

Open/A Consolation

4

Single Elimination

Nancy Davis


Faith Malek

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com