Racquetball Tournament 4/27/2018 - 4/29/2018
SCORE - 2nd Annual Spokane Club Open Racquetball Event
Spokane Club - Downtown - Spokane , WA USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:PremierRacquet@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

WA Racquetball Events

Washington Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MO

Men's Singles

Open

15

Single Elimination

Victor Camacho

Loupe Chavez

Ryan Stoyko

Gavin Usher

Taner Trujillo

Kaleb Dale

Rocco Vega

Carey Wells

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Hollie Scott

Ceeman Vellaithurai

Joel Maroney

Tom Vessie

Nathan Judd

Rich Carver

Jacob Samuelson

ME

Men's Singles

Elite

12

Single Elimination

Tyler Burns

Ben Anderson

Todd Gibson

Ceeman Vellaithurai

Michael Meyer

Diego Rodriguez

Micah Miller

Gatlin Sutherland

cME

Men's Singles

Elite Consolation

8

Single Elimination

Martin Maquivar

Kyle Swain

Ty Bruner

MA

Men's Singles

A

21

Single Elimination

Annie Roberts

Steve Brown

Trent Ladoux

Mark Michaelis

David Binstock

Jim Douglas

Oscar Carrazco

Eddy Hayte

cMA

Men's Singles

A Consolation

14

Single Elimination

Gatlin Sutherland

Kenny Brown

Karsen Binstock

Kyle Swain

Richard Kruger

Jacob Samuelson

John Zakrzewski

MB

Men's Singles

B

14

Single Elimination

Kevin Santee

Wayne Williamson

Sonny Mauricio

Shawna Sheehan

Chris Rice

Matthew Skeate

David Stob

Peter Bulley

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Peter Bulley

Jesse Rushlow

Emily Pinnow

Stephen Bone

Jonathan Godina

Brenden Campbell

Stephen Smith

MC

Men's Singles

C

5

Round Robin

Brenden Campbell

Karter Binstock

Stephen Bone

Logan Judd

WO

Women's Singles

Open

3

Round Robin

Annie Roberts

Megan Carver

Hannah Carver

MOD

Men's Doubles

Open

9

Single Elimination

Gavin Usher / Taner Trujillo

Josh Doniak / Kaleb Dale

Joel Maroney / Kevin Savory

Ryan Stoyko / Tom Vessie

Bob Alejandre / Ryan Lawson

Rocco Vega / Nathan Judd

Rich Carver / Carey Wells

Hollie Scott / Victor Camacho

Men's Doubles

Open Consolation

5

Single Elimination

Hollie Scott / Victor Camacho

Rich Carver / Carey Wells

Rocco Vega / Nathan Judd

Bob Alejandre / Ryan Lawson

Diego Rodriguez / Esteban Rodriguez-Marek

MED

Men's Doubles

Elite

7

Single Elimination

Bob Alejandre / Ryan Lawson

Ben Anderson / Diego Rodriguez

Micah Miller / Tyler Burns

Justin Przybyla / Michael Mayer

Todd Gibson / Mark Michaelis

Martin Maquivar / Michael Meyer

Scott Sutherland / Ty Bruner

Men's Doubles

Elite Consolation

3

Single Elimination

Todd Gibson / Mark Michaelis

Martin Maquivar / Michael Meyer

Scott Sutherland / Ty Bruner

MAD

Men's Doubles

A

12

Single Elimination

Justin Przybyla / Michael Mayer

Alex Luna / Greg Matthews

Steve Brown / Eddy Hayte

Karsen Binstock / Scott Sutherland

Matthew Toelke / Richard Kruger

James Troutt / Mark Sciara

Jim Douglas / Kelly Hersel

Charles Marsden / Dale Johnson

Men's Doubles

A Consolation

8

Single Elimination

Charles Marsden / Dale Johnson

Trent Ladoux / Jesse Rushlow

Jonathan Godina / Oscar Carrazco

Kenny Brown / Wayne Williamson

Men's B Mixed Doubles

Men's B Mixed Doubles

6

Single Elimination

Mark Sciara / James Troutt

Emily Pinnow / Karsen Binstock

Shawna Sheehan / Charles Marsden

Sonny Mauricio / Stephen Smith

Chris Rice / Kevin Santee

Peter Bulley / John Zakrzewski

MBD

Men's Doubles

B

4

Single Elimination

Mark Sciara / James Troutt

Sonny Mauricio / Stephen Smith

Chris Rice / Kevin Santee

Peter Bulley / John Zakrzewski

XAB

Mixed Doubles

A / B

2

Single Elimination

Emily Pinnow / Karsen Binstock

Shawna Sheehan / Charles Marsden

Men's B Mixed Doubles

Men's B Mixed Doubles Consolation

2

Single Elimination

Chris Rice / Kevin Santee

Peter Bulley / John Zakrzewski

Boys

16 & Under

2

Round Robin

Karter Binstock

Logan Judd

BHI

Boy's High School Singles

Intermediate

1

Round Robin

Karter Binstock


B14

Boy's Singles

14 and Under

1

Round Robin

Logan Judd


Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions