Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MO

Men's Singles

Open

10

Single Elimination

Brian Knowles

Dan Salamone

Shawn Merrill

Lee Meinerz

Darrin Prince

Ellis Syke

Steven Koshiol

John Nelson

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

6

Single Elimination

Ellis Syke

John Nelson

Darrin Prince

Steven Koshiol

Steven Foss

Mitch Hoffman

 

MA

Men's Singles

A

23

Single Elimination

Ben Degroot

Micheal Figgins

Ryan Politz

Jay Kleffman

Grant Taylor

Tony Rosell

Ron Willett

Bud Hornaday

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

15

Single Elimination

Craig Sadowski

Jon Salitros

Patrick Miller

Ryan Buhl

Carl Andress

Nathan Soltis

Mark Anderson

Josh Forsythe

 

MB

Men's Singles

B

10

Single Elimination

Patrick Miller

Andrew Greseth

Mike Kiedrowski

Michael Brytowski

Jack Benson

Kevin Kuhns

Vivek Chaturvedi

Joshua Miraglia

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

6

Single Elimination

Kevin Kuhns

Jack Benson

Joshua Miraglia

Vivek Chaturvedi

Carl Andress

John Garbe

 

MC

Men's Singles

C

10

Single Elimination

Owen Forsythe

Joey Rohlwing

Jackson O'Brien

Matthew Schmekel

Joshua Miraglia

James Mehrman

Patrick Lichter

Carl White Lefthand

 

cMC

Men's Singles

C Consolation

6

Single Elimination

Carl White Lefthand

William Bryand

Korey Tollefson

Patrick Lichter

Joshua Miraglia

James Mehrman

 

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Korey Tollefson

Owen Miller

James Mehrman

Elizabeth Denler

 

Men's Age Singles

24- / 35+ Open

6

Single Elimination

Andy Wiegand

Ellis Syke

Broque Brew

Steven Koshiol

Pierce Johnston

Ben Degroot

 

Men's Age Singles

24- / 35+ Open Consolation

4

Single Elimination

Ben Degroot

Pierce Johnston

Steven Koshiol

Broque Brew

 

Men's Age Singles

24- / 35+ B

4

Round Robin

Ron Berquist

Mike Kiedrowski

Vivek Chaturvedi

Owen Forsythe

 

Men's Age Singles

45+

6

Single Elimination

Giovanni Luciano

Terry Kisling

Gregory Grausnick

Brent Holst

Matthew Brenny

Bob Adam

 

Men's Age Singles

45+ Consolation

4

Single Elimination

Brent Holst

Matthew Brenny

Bob Adam

Gregory Grausnick

 

AAA

Men's Age Singles

All Age A

11

Single Elimination

Jonn Olson

Mark Anderson

Josh Forsythe

Ron Willett

Bud Hornaday

Shabeer Ahmed

Allen Klecker

Scott Regenscheid

 

Men's Age Singles

All Age A Consolation

7

Single Elimination

Allen Klecker

Scott Regenscheid

Shabeer Ahmed

Bud Hornaday

David Olson

Mark Oldenkamp

Scott Rosenburg

 

MOD

Men's Doubles

Open

3

Round Robin

Lee Meinerz / Steven Foss

Dan Salamone / Shawn Merrill

Brian Magruder / John Nelson

 

MAD

Men's Doubles

A

19

Single Elimination

Matt Figgins / Micheal Figgins

Vallana Perrault / Matt Miller

Pierce Johnston / Stephanie Bankes

Dale Quam / Daniel Quam

Craig Sadowski / Mitch Hoffman

Ben Roy / Robert Born

Bruce Greenberg / Grant Taylor

David Burns / Jim Unterberger

 

Men's Doubles

A Consolation

11

Single Elimination

Darrin Hahn / Tony Rosell

Allen Klecker / Jay Kleffman

Mark Oldenkamp / Ryan Buhl

Curt Wendland / Dan Cowger

Cole Hartman / Nathan Soltis

Kevin Kuhns / Mark Anderson

David Nelson / Richard Markham

Bill Stein / Dave MacKay

 

MBD

Men's Doubles

B

7

Single Elimination

Chuck Lozano / Jon Salitros

Dave Akin / Ron Berquist

Andrew Greseth / Scott Regenscheid

Bud Hornaday / Vivek Chaturvedi

Matthew Schmekel / Ron Denler

Jackson O'Brien / Joey Rohlwing

Jack Benson / William Bryand

 

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Matthew Schmekel / Ron Denler

Jackson O'Brien / Joey Rohlwing

Jack Benson / William Bryand

 

Men's Doubles

25+ / 35+ Open

4

Round Robin

Bryan Turtle / Ryan Politz


Andy Wiegand / John Nelson

Matt Figgins / Micheal Figgins

Brian Magruder / Broque Brew

 

Men's Doubles

45+

4

Round Robin

Giovanni Luciano / Terry Kisling

Bob Adam / Brent Holst

Gregory Grausnick / Matthew Brenny

Ted Rohlwing / Victor Villafan

 

Men's Doubles

Centurion Open / A

7

Single Elimination

Lee Meinerz / Ben Roy

Bryan Turtle / Dave MacKay

Bruce Greenberg / Matt Miller

Jeff Anderson / Jonn Olson

David Nelson / Richard Markham

David Burns / Jim Unterberger

Curt Wendland / Dan Cowger

 

Men's Doubles

Centurion Open / A Consolation

4

Single Elimination

Jeff Anderson / Jonn Olson

David Burns / Jim Unterberger

Curt Wendland / Dan Cowger

David Nelson / Richard Markham

 

Mixed Doubles

Open

4

Round Robin

Pierce Johnston / Stephanie Bankes

Lori Southwick / Terry Kisling

Andy Wiegand / Wendy Miller

Andrea Hartman / Cole Hartman

 

Mixed Doubles

A

4

Round Robin

Jonn Olson / Kelly Johnson

Bruce Green / Meadow Barth

Kevin Dahlberg / Pam Lillich

Cindy Hoops / Michael Brytowski

 

WA

Women's Singles

A

3

Round Robin

Ava Kaiser

Cheryl Jones

Susan Schatz

 

Women's Doubles

Women's Open/A

5

Round Robin

Stephanie Bankes / Cindy Hoops

Page Kern / Lori Southwick

Kelly Johnson / Susan Schatz

Cheryl Jones / Wendy Miller

Fariba Roughead / Pam Lillich

 

JB

Junior Singles

B

4

Round Robin

Owen Miller

Elizabeth Denler

Sage Hartman

Elizabeth Haske

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com