Racquetball Tournament 2/16/2018 - 2/18/2018
NHHR Grip It and Rip It Open
North Haven Health And Racquet - North Haven, CT USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:trudi@nhhr.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CT Racquetball Events

Connectiicut Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Doubles

Elite / A

8

Single Elimination

Jay Dinatale / Mark Styra

Gilad Shoshani / Peter Macdonald

Jim Sokaitis / Rick Thorne

Brad Axelrod / Joseph Murdocca

Andy Liucci / Brian Mascalo

Courtney Chisholm / Tasha Kay

Mark Jacobs / UNKNOWN

MOD

Men's Doubles

Open

8

Single Elimination

Jose Flores, Jr. / Tony Prater

Chris Zalegowski / Matthew Zalegowski

David Barnes / Christopher Vamvaketis

Ray Frisbie / Mark Styra

Jake Pritchard / Andrey Bondarenko

Jim Sokaitis / Rick Thorne

Glen Gitterman / Peter Angiollo

Andy Liucci / Brian Mascalo

Men's Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Jake Pritchard / Andrey Bondarenko

Glen Gitterman / Peter Angiollo

Jim Sokaitis / Rick Thorne

MA

Men's Singles

A

8

Single Elimination

Jim Sokaitis

Rick Thorne

Eliot Malave

Andrey Bondarenko

Dave Kardas

Joseph Murdocca

Tasha Kay

Courtney Chisholm

cMA

Men's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Tasha Kay

Dave Kardas

Joseph Murdocca

Courtney Chisholm

MB

Men's Singles

B

8

Single Elimination

Mark Jacobs

Bob King

Richard Gedney

Brad Axelrod

Michael Adamson

Trudy Angiollo

Michael Salvo

Ricky Angiollo

MC

Men's Singles

C

6

Single Elimination

Mark Jacobs

Richard Gedney

Ricky Angiollo

Bob King

Michael Adamson

Men's Singles

Open / Elite

11

Single Elimination

Jose Flores, Jr.

David Barnes

Jake Pritchard

Tim King

Tony Prater

Matthew Zalegowski

Christopher Vamvaketis

Andrey Bondarenko

Men's Singles

Open / Elite Consolation

4

Single Elimination

Tony Prater

Glen Gitterman

John Efstatos

Eliot Malave

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions