Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Kyle Ulliman

Bruce Drye

Lily Berry

Gregory Heinle

Matthew Wray

Nick Cocco

Daniel Herrera

Greg Masters

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Daniel Herrera

Greg Masters

Nick Cocco

Matthew Wray

 

MA

Men's Singles

A

14

Single Elimination

Terry Moore

Josh Cooper

Jacob Gentillon

Dave Rogers

Logan Babcock

Tony Mullet

Nick Cocco

Hank Fry

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Cb Irwin

Steve Barry

Allen Berliner

Gregory Lotts

Christian Ulliman

Shaun Davis

 

MB

Men's Singles

B

22

Single Elimination

Jacob Gentillon

Ed Holcomb

Hank Fry

Jordan Drye

Bryan Sluis

Mark Henry

Michael Force

Tony Berkemeier

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

14

Single Elimination

David Black

Patrick Barmann

Michael Shaw

Ryan Barton

Jack Evans

John Wong

Christian Ulliman

Aslam Mirza

 

MC

Men's Singles

C

10

Single Elimination

Austin Gautreaux

Jack Evans

Scott Nail

David Black

Ashray Chawla

Pete Ferris

Rob Tomlinson

Daniel Ferren

 

cMC

Men's Singles

C Consolation

6

Single Elimination

Wade Gautreaux

John Wong

Pete Ferris

Ashray Chawla

 

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Pete Ferris

Wade Gautreaux

Zach Force

Hunter Tausch

 

Men's Age Singles

Men's 35/45+ Playoff #1

2

Single Elimination

Bruce Drye

Greg Masters

 

Men's Age Singles

Menís 55/60+

7

Single Elimination

Bruce Lillis

Allen Berliner

Steve Barry

Josh Cooper

Michael Shaw

Larry Miller

Kevin Putman

 

Men's Age Singles

Menís 55/60+ Consolation

4

Single Elimination

Michael Shaw

Larry Miller

Kevin Putman

Josh Cooper

 

Men's Age Singles

65+

5

Round Robin

Larry Miller

Rob Tomlinson

Bill Hodges Jr.

Jim Knickerbocker

Les Conrad

 

MOD

Men's Doubles

Open

5

Round Robin

Bruce Drye / David Hamilton

Kyle Ulliman / Daniel Herrera

Jim Bronson / Keith Tidd

Kelly North / Lily Berry

Greg Masters / Nick Cocco

 

MAD

Men's Doubles

A

4

Round Robin

Sam Wildofsky / Harry Glover

Shaun Davis / Dave Rogers

Jim Knickerbocker / Logan Babcock

Steve Barry / Gregory Lotts

 

Men's Doubles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Doug Ruby / Scott Shanks

Sam Hopwood / Patrick Barmann

 

MCD

Men's Doubles

C

4

Round Robin

John Wong / Jack Evans

Ed Holcomb / Ed Holcomb Sr.

Michael Force / Zach Force

Ashray Chawla / Hunter Tausch

 

Men's Doubles

40+

3

Round Robin

Bruce Drye / David Hamilton

Jim Bronson / Keith Tidd

Harry Glover / Sam Wildofsky

 

Mixed Doubles

A

4

Round Robin

Jordan Drye / Susan Drye

Gregory Lotts / Leslie Szalai

Bill Hodges Jr. / Nancy Hodges

Celeste Prum / Clint Thompson

 

Women's Singles

Women's Open/A

3

Round Robin

Leslie Szalai

Susan Drye

Nancy Hodges

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com