Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MOD

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Dan Witt / Trevor Casey

Adam Hanson / James Storgion

Chris Barrigar / Rick Hunolt

Jared Dollar / Jasen Smith

Timothy Juergens / Clay Hallman

Brian Goyda / Bobby Ceresia

 

Men's Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Timothy Juergens / Clay Hallman

Chris Barrigar / Rick Hunolt

Brian Goyda / Bobby Ceresia

 

MA

Men's Singles

A

8

Single Elimination

Adam Hanson

Calvin Williamson

Timothy Juergens

Clay Hallman

Alec Dickison

Brian Goyda

Mazda Hakimi

Johnathan Prichard

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Alec Dickison

Brian Goyda

Mazda Hakimi

Johnathan Prichard

 

Men's Singles

B / C

7

Single Elimination

Matt Hansen

Derek Rechtien

Johnathan Prichard

Chris Thornberry

Levi Sherman

Bobby Ceresia

Alec Stutson

 

Men's Singles

B / C Consolation

4

Single Elimination

Bobby Ceresia

Levi Sherman

Alec Stutson

 

MO

Men's Singles

Open

10

Single Elimination

Alex Midkiff

Trevor Casey

James Storgion

Brian Fick

Dane Bjorn

Lukas Bell

Dan Witt

Calvin Williamson

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

6

Single Elimination

Lukas Bell

Mike Mange

Dan Witt

Dane Bjorn

Chris Barrigar

 

Women's Doubles

All Age

5

Single Elimination

Erin Slutzky / Faith Malek

Christina Hughes / Madison Myers

Megan Conrad / Jenna Heaton

Maria Zak / Allison Darmody

Samantha Lovett / Claire Hooker

 

Women's Doubles

All Age Consolation

3

Single Elimination

Megan Conrad / Jenna Heaton

Samantha Lovett / Claire Hooker

 

WAB

Women's Singles

A / B

4

Round Robin

Samantha Lovett

Carley Gomez

Claire Hooker

Colleen Clancy

 

WO

Women's Singles

Open

8

Single Elimination

Erin Slutzky

Christina Hughes

Maria Zak

Megan Conrad

Allison Darmody

Madison Myers

Jenna Heaton

Faith Malek

 

cWO

Women's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Faith Malek

Madison Myers

Jenna Heaton

Allison Darmody

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com