Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th
 

Men's Age Singles

35+

1

Round Robin

Bolaji Kukoyi


 

Men's Age Singles

3545

3

Round Robin

Craig Herr

Jason Utesch

Bolaji Kukoyi

 

Men's Age Singles

45+

2

Round Robin

Craig Herr

Jason Utesch

 

Men's Age Singles

50+

1

Round Robin

Wade McNair


 

Men's Age Singles

55+

1

Round Robin

Billy Moore


 

Men's Age Singles

55+

3

Round Robin

Billy Moore

Wade McNair

Steven Yawn

 

Men's Age Singles

60+

1

Round Robin

Steven Yawn


 

Men's Age Singles

65+

4

Round Robin

Tyrone (tony) White

Craven Lee

J.c. Mann

John Rynearson

 

Men's Age Singles

80+

1

Single Elimination

Leon Stanley


 

Men's Doubles

40+

1

Round Robin

Bob Jackson / Will Gurner


 

Men's Doubles

4050 Dbl

3

Round Robin

Mark Petrucka / Mick McGuire

Bob Jackson / Will Gurner

David Dodd / Eric Lewis

 

Men's Doubles

45+

1

Round Robin

Mark Petrucka / Mick McGuire


 

Men's Doubles

50+

1

Round Robin

David Dodd / Eric Lewis


 

Men's Doubles

55+

1

Round Robin

Billy Moore / Robert Frazier


 

Men's Doubles

5560 Dbl

3

Round Robin

Bill Deluca / Billy Cannon

Billy Moore / Robert Frazier

Gary Humphrey / James Brickhouse

 

Men's Doubles

60+

2

Round Robin

Bill Deluca / Billy Cannon

Gary Humphrey / James Brickhouse

 

MAD

Men's Doubles

A

5

Round Robin

Erik Runge / Jose Sanchez

Julio Fuentes / Sergio Clemente

Anthony Bratina / John Staples

Jeff McCoy / Parker McCoy

 

MCD

Men's Doubles

C

2

Round Robin

James Brickhouse / Robert Strider

Garrett Wood / Scott Wood

 

CDD

Men's Doubles

CD Dbl

3

Round Robin

James Brickhouse / Robert Strider

Garrett Wood / Scott Wood

Terry Thomas / Thomas Higginbotham

 

MDD

Men's Doubles

D

1

Round Robin

Terry Thomas / Thomas Higginbotham


 

MED

Men's Doubles

Elite

4

Round Robin

David Dodd / Eric Lewis

Brett Enabnit / Bryan Enabnit

Robert Frazier / Billy Moore

Bob Jackson / Will Gurner

 

MOD

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Craig Herr / Jason Utesch

Mark Petrucka / Mick McGuire

William Carnes / Emmett Lodree

Bill Deluca / Billy Cannon

 

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Chantel Anderson

Wade McNair

Jassen Garner

Sergio Clemente

 

MB

Men's Singles

B

7

Single Elimination

John Staples

Anthony Bratina

Richard Anderson

Jose Sanchez

 

MC

Men's Singles

C

8

Single Elimination

Anthony Bratina

Daniel Powell

Richard Anderson

Robert Strider

 

MD

Men's Singles

D

1

Single Elimination



 

ME

Men's Singles

Elite

1

Single Elimination

Mick McGuire


 

CD

Men's Singles

MCD

9

Single Elimination

Anthony Bratina

Daniel Powell

Richard Anderson

Robert Strider

 

MO

Men's Singles

Open

7

Single Elimination

Craig Herr

Ryan Summerford

Jason Utesch

Emmett Lodree

 

OE

Men's Singles

OpenElite

8

Single Elimination

Craig Herr

Ryan Summerford

Jason Utesch

Emmett Lodree

 

cOE

Men's Singles

OpenElite Consolation

4

Single Elimination

Bolaji Kukoyi

William Carnes

Mick McGuire

Nicholas Raffino

 

Mixed Doubles

Open

5

Round Robin

Alexis Ross / Billy Cannon

Bill Deluca / Moninque Hawkins

Chantel Anderson / Robert Frazier

Tyrone (tony) White / Gladys Leonard

 

WA

Women's Singles

A

1

Round Robin

Moninque Hawkins


 

WO

Women's Singles

Open

2

Round Robin

Chantel Anderson

Alexis Ross

 

W

Women's Singles

Womens

3

Round Robin

Moninque Hawkins

Chantel Anderson

Alexis Ross

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com