Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Junior Singles

All Ages

2

Single Elimination

David Lane Jr.

Matthew Currier

 

Men's Age Singles

40+

7

Single Elimination

Michael Spugnardi

David Lane

Ron Dellagatta

Norman Escobar

Tony Prater

Jim Monahan

Donald Hebb

 

Men's Age Singles

40+ Consolation

4

Single Elimination

Tony Prater

Jim Monahan

Donald Hebb

 

Men's Doubles

B / C

4

Round Robin

Carolin Trott / Mark Jacobs

Joseph Roy / Gregory Krynick

Curtis Johnson / Mike Currier

Callie Ponder / Matthew Currier

 

Men's Doubles

Elite / A

5

Round Robin

Ron Dellagatta / Dan Thibault

Andrey Bondarenko / Steve Koski

Jim Monahan / Mark Skladony

Mike Francis / Brent Salgat

Cecil Joseph / Tristan Dale

 

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Tony Prater / Jose Flores, Jr.

Elliott Saunders / Curtis Ponder

Mike Patalano / John Cabral

Norman Escobar / John Acampora

 

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Steve Koski

Tristan Dale

Cecil Joseph

Daniel Lott

Michael Chen

Mike Currier

Kyle Zweng

John Pappas

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

5

Single Elimination

Mike Currier

Michael Chen

Kyle Zweng

Rich Barnes

 

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

John Pappas

Alexander Ganz

Garrett Conroy

Mike Currier

Michael Chen

Kyle Zweng

Russell Sylvestre

Mark Jacobs

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

7

Single Elimination

Mark Jacobs

Connor Wilmot

Max Ponte

Michael Chen

Rich Barnes

 

MC

Men's Singles

C

7

Single Elimination

Max Ponte

David Lane Jr.

Russell Sylvestre

Connor Wilmot

Matthew Currier

Garrett Conroy

Gregory Krynick

 

cMC

Men's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Garrett Conroy

Matthew Currier

Gregory Krynick

 

ME

Men's Singles

Elite

8

Single Elimination

Elliott Saunders

Ron Dellagatta

Andrey Bondarenko

Jim Monahan

Glen Gitterman

Steve Koski

Eliot Malave

Daniel Lott

 

cME

Men's Singles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Daniel Lott

Steve Koski

Eliot Malave

Glen Gitterman

 

MO

Men's Singles

Open

10

Single Elimination

Jose Flores, Jr.

Michael Spugnardi

Elliott Saunders

David Lane

Tony Prater

Mike Patalano

Andrey Bondarenko

Norman Escobar

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

6

Single Elimination

Tony Prater

Eliot Malave

Mike Patalano

Glen Gitterman

 

XEA

Mixed Doubles

Elite / A

5

Single Elimination

John Acampora / Lynne Ragsdale

Carolin Trott / Mark Jacobs

Mark Skladony / Margo Houle

Heather Thibault / Curtis Johnson

Joseph Roy / Callie Ponder

 

Mixed Doubles

Elite / A Consolation

3

Single Elimination

Mark Skladony / Margo Houle

Joseph Roy / Callie Ponder

 

Mixed Doubles

Open

5

Round Robin

Sandy Hallett / Jose Flores, Jr.

Andrey Bondarenko / Tasha Kay

Courtney Chisholm / Steve Koski

Staci Saunders / Elliott Saunders

Tony Prater / Joanne Pomodoro

 

Women's Doubles

Queen

5

Round Robin

Tasha Kay / Courtney Chisholm

Joanne Pomodoro / Sandy Hallett

Kim Skerry / Jessica Samios

Lynne Ragsdale / Callie Ponder

Heather Thibault / Margo Houle

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com