Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th
 

MO

Men's Singles

Open

4

Single Elimination

Francis Guillemette

Michael Leduc

Sean Sauvé

Jerome Normand

 

ME

Men's Singles

Elite

9

Single Elimination

Jacques Demers

Richard Caron

Jean Nolet

Michel Plante

 

cME

Men's Singles

Elite Consolation

5

Single Elimination

Brian Verge

Christian Boudreau

Michele Morissette

Richard Larivee

 

MA

Men's Singles

A

14

Single Elimination

Nathan Jauvin

Daniel Turbide

Stephane Parent

Marc Duquette

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Michel Simard

Mario Duval

Kody Boudreau

Juliette Parent

 

MB

Men's Singles

B

19

Single Elimination

Simon Br Roy

Michel Genest

Marius Menard

Murielle Boivin

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

11

Single Elimination

Marc Rainville

Roberto Dufour

Ghislain Belanger

Logan Boudreau

 

MC

Men's Singles

C

4

Single Elimination

Jean-Francois Chenier

Luc Bibeau

Raphael Demers

Ghislain Belanger

 

MD

Men's Singles

D

7

Single Elimination

Raphael Demers

Raphael Guillemette

Marjolaine Parent

Marika Demers

 

cMD

Men's Singles

D Consolation

4

Single Elimination

Alex Pelletier

Anthony Parent

Patrick Plamondon

 

WA

Women's Singles

A

6

Single Elimination

Ofelia Wilscam

Maria Elena De Sanzo Wilscam

Julie Mathieu

Tamara Wilscam

 

cWA

Women's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Tamara Wilscam

Julie Latour

Marika Demers

 

WB

Women's Singles

B

3

Round Robin

Chloe Jauvin

Michelle Page

Isabelle Lamoureux

 

Junior Singles

Multibounce

3

Round Robin

Patrick Plamondon

Elie Guillemette

Emile Martel

 

DO

Doubles

Open

2

Round Robin

Francis Guillemette / Michael Leduc

Sean Sauvé / Martin Sauvé

 

DE

Doubles

Elite

5

Single Elimination

Jean Nolet / Martin Sauvé

Christian Boudreau / Stephane Parent

Richard Larivee / Marc Duquette

Michel Plante / Richard Caron

 

DA

Doubles

A

7

Single Elimination

Martin Ross / Daniel Turbide

Bobby Lamontagne / Michel Simard

Donald Dery / Mario Duval

Nathan Jauvin / Kody Boudreau

 

DB

Doubles

B

9

Single Elimination

Richard Perron / Simon Br Roy

Michel Brousseau / Michel Genest

Camila Wilscam / Logan Boudreau

Marc Rainville / Patrice Gagnon

 

DC

Doubles

C

3

Round Robin

Isabelle Lapierre / Alex Pelletier

Marjolaine Parent / Raphael Guillemette

Julie Latour / Anthony Parent

 

DD

Doubles

D

3

Round Robin

Tamara Wilscam / Ofelia Wilscam

Maria Elena De Sanzo Wilscam / Julie Mathieu

Chloe Jauvin / Isabelle Lamoureux

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th

R2sports.com
Canada Racquetball / R2Sports Software
Racquetball.ca