2018 Arizona State Singles/Regional Championship Racquetball Tournament

Racquetball Tournament 4/27/2018 - 4/29/2018
2018 Arizona State Singles/Regional Championship Racquetball Tournament
Arizona State University Sun Devil Fitness Center - Tempe, AZ USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:mskingmath13@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events

Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MAD

Men's Doubles

(MAD) Men's Doubles - A

3

Round Robin

Horacio Honne / John Quinn

David Pardun / Daniel Parker

Ryan Lettow / Shane Hitzeman

MOD

Men's Doubles

Open

3

Round Robin

Gary Desanti / Herman Deluna

Coy Rogers / Mel West

Alexander Nagel / Danny Sardina

MBD

Men's Doubles

B

3

Round Robin

Bennett Kool / Kevin Hayes

Eric Fassbender / Zachary Norton

Larry Matthews / Lee Rogers

MO

Men's Singles

Open

13

Single Elimination

Arthur Schmeiser

Mark Monje

Jesse Giron

Damian Zamorano

Victor Sanabria

Alexander Nagel

Matthew Barcellos

Preston Tribble

ME

Men's Singles

Elite

8

Single Elimination

Tim Mattfeldt

Herman Deluna

Coy Rogers

Danny Sardina

Ryan Lettow

Jason S.

Gary Desanti

William Bessette

MA

Men's Singles

A

10

Single Elimination

Scott Rushefsky

Matthew Bond

Freddie Villalon

Mark Powers

Dave Allen

Jim Barrett

Shane Hitzeman

Larry Matthews

MBC

Men's Singles

Men's Singles BC

13

Single Elimination

Daniel Parker

Horacio Honne

Burkhard Klosener

Marco Bermudez

Lakshminarayanan Poongavanam

Lee Rogers

Richard Anderson

Rob Craig

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Zach Cummins

Nate Rogers

Thea Mattfeldt

Katherine Olson

WBC

Women's Singles

Women's Singles BC

4

Round Robin

Lorena Chables

Dawn Barton

Alejandra Lopez

Amber Jones

Men's Age Singles

Men's 29-

6

Single Elimination

Jesse Giron

Matthew Barcellos

Alexander Nagel

Danny Sardina

Coy Rogers

Bennett Kool

Men's Age Singles

30+

3

Round Robin

Matthew Bond

Freddie Villalon

William Bessette

Men's Age Singles

40+

7

Single Elimination

Bobby Ferreira

Tomas Martinez

Victor Sanabria

Lakshminarayanan Poongavanam

Lee Rogers

Larry Matthews

Mark Powers

Men's Age Singles

50+

11

Single Elimination

Mel West

Tim Mattfeldt

Kyle Kennedy

David Pardun

Burkhard Klosener

Marco Bermudez

Peter Ellsworth

Chris Sosnowski

Men's Age Singles

60+

8

Single Elimination

Mike Lubbers

Steve Joannes

Kyle Kennedy

Jim Barrett

Raymond Bierner

Tom Bock

Kevin Boerup

Frank Taddonio

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions