Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Adam Taylor

Matt Beals

Danny Ortega

Tony Domelle

Chris Webb

Eric Burnett

Matthew Nuttall

Jason Campbell

 

MA

Men's Singles

A

7

Single Elimination

Chris Webb

Drake Deavours

Miquel Dominguez

Roy Patrick

Robert Dreger

Jerry Frost

Curt Briggeman

 

MB

Men's Singles

B

5

Single Elimination

Ken Shields

Noel Sotelo

Nathan Caldwell

Brett Dahlgren

Allan Acker

 

MC

Men's Singles

C

4

Round Robin

Chris Cerny

Edward Brown Sr.

Malanee Suetrong

 

Men's Age Singles

40+

5

Single Elimination

Ryan Griffin

Chris Webb

Eric Burnett

Jason Campbell

Nathan Caldwell

 

WO

Women's Singles

Open

3

Round Robin

Shana Levinson

Cari Mory

Gisela Gomez

 

Women's Singles

WB/C

3

Round Robin

Georgina Marin

Chris Cerny

Malanee Suetrong

 

MOD

Men's Doubles

Open

5

Single Elimination

Matthew Nuttall / Adam Taylor

Eric Burnett / Ryan Griffin

Martin Gonzalez / Jose Martinez

Matt Beals / Tony Domelle

Alcides Gutierrez / Danny Ortega

 

MAD

Men's Doubles

A

5

Single Elimination

Miquel Dominguez / Alberto Torres

Argyll Piansay / Antonio Vazquez

Curt Briggeman / Jerry Frost

Matt Beals / Jeff Gilliam

David Lilly / Roy Patrick

 

MBD

Men's Doubles

B

4

Round Robin

Argyll Piansay / Noel Sotelo

Brett Dahlgren / Jeff Gilliam

Ken Shields / Allan Acker

Nathan Caldwell / Alexis Elabed

 

Men's Doubles

Combined 100+

3

Round Robin

Martin Gonzalez / Alcides Gutierrez

Rich Bowman / Jose Martinez

David Lilly / Robert Dreger

 

Mixed Doubles

Open

5

Single Elimination

Adam Taylor / Deb Stefandel

Gisela Gomez / Alcides Gutierrez

Danny Ortega / Georgina Marin

Cari Mory / Antonio Vazquez

Drake Deavours / Shana Levinson

 

Mixed Doubles

MX BC

3

Round Robin

Chris Cerny / Jeff Gilliam

Brett Dahlgren / Alexis Elabed

Tony Domelle / Malanee Suetrong

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com