Handball Tournament 4/20/2018 - 4/22/2018
USHA Southeast Regional
Recreation Atlanta - Lilburn, GA USA


 

HANDBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:cordovada1@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Handball event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MO

Men's Singles Small Ball

Open

16

Single Elimination

Daniel Cordova

Luis Cordova Jr.

Sean Lenning

Max Langmack

Ryan Boyer

Sam Kavkewitz

Ross Colyer

Garrett Bacon

MC

Men's Singles Small Ball

C

9

Single Elimination

Walter Sagehorn

Enrique Arancibia

Aaron Woods

Alex Tangen

Lem O'Neal

Alex Kerr

Avery Shepherd

Cade Wachholz

WO

Women's Singles Small Ball

Open

6

Single Elimination

Kristen Hughes

Taylor Rumping

Scarlett Smith

Christina Pecaut

Bella Smith

Avery Shepherd

MOD

Men's Doubles Small Ball

Open

10

Single Elimination

Daniel Cordova / Rick Buffkin

Luis Cordova Jr. / Lance Wachholz

Sean Lenning / Chuck Colyer

Garrett Bacon / Max Langmack

Miguel Chavez / Sergio Arroyo

Matt Jorgensen / Sam Kavkewitz

Aimee Tuohey / Lucas Bossung

Nate Frank / Jeremy John Aguilar

Men's Singles Small Ball

60+

6

Single Elimination

Barry Rubin

Boyd Yesler

Nicholas Wilson

Stanley Melnick

Charles Cummins

Joel O'Connor

Men's Doubles Small Ball

60+

4

Round Robin

William Cleary / Rick Graham

Tom Benton / Michael Kavkewitz

Randall Lanier / Joel O'Connor

Robert Saul / Steve Scharlau

Men's Singles Small Ball

A/B

14

Single Elimination

Ross Colyer

Chuck Colyer

Dennis Schmidt

Ryan Boyer

Lucas Bossung

Jack Morris

Nate Stokes

Lee Castleberry

Men's Singles Small Ball

A/B Consolation

8

Single Elimination

Jeremy John Aguilar

Enrique Arancibia

Alex Jennings

Alex Tangen

Walter Sagehorn

Cade Wachholz

Lee Castleberry

cMC

Men's Singles Small Ball

C Consolation

5

Single Elimination

Lem O'Neal

Avery Shepherd

Alex Kerr

Luis Cano

cMO

Men's Singles Small Ball

Open Consolation

8

Single Elimination

Holden Smith

Nate Frank

Chuck Colyer

Dennis Schmidt

Aimee Tuohey

Rick Buffkin

Brad Miller

Pete Fisher

Womens/Mens C Doublese

W/M C Doubles

4

Single Elimination



Cade Wachholz / Luis Cano

Scarlett Smith / Bella Smith

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Handball Event Information | Handball Event Sponsors | Handball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions