Life Time Fitness - One Day Tournament

Racquetball Tournament 4/21/2018 - 4/21/2018
Life Time Fitness - One Day Tournament
Life Time Fitness Moore Lake - Fridley, MN USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:vperrault3@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

Men's All Age 40/55+

7

Single Elimination

Shawn Reid

Rich Powers

Dave Bishop

Shabeer Ahmed

Mike Kiedrowski

Michael Hiles

Bruce Green

Men's Age Singles

Men's All Age 40/55+ Consolation

4

Single Elimination

Shabeer Ahmed

Mike Kiedrowski

Michael Hiles

Bruce Green

Men's Doubles

Mens A/B Dubs

10

Single Elimination

Aaron Reisman / Pierce Johnston

Daniel Mohr / David Johnson

Bruce Greenberg / Jay Kleffman

Andrew Greseth / Scott Regenscheid

Steve Binstock / Seth Richter

Jon Salitros / Chuck Lazano

Mark Oldenkamp / Ryan Buhl

Michael Hiles / Rick Davenport

Men's Doubles

Mens A/B Dubs Consolation

6

Single Elimination

Jon Salitros / Chuck Lazano

Steve Binstock / Seth Richter

Irv Neumann / Ryan Neumann

Mark Anderson / Joel Elvrum

MA

Men's Singles

A

15

Single Elimination

Seth Richter

Jason Stover

Ryan Buhl

Ron Willett

Andrew Greseth

Mark Anderson

Steve Binstock

Jay Kleffman

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Jay Kleffman

Ryan Neumann

Shawn Reid

Joel Elvrum

Carl Andress

Ron Denler

Matt Hansen

Skip Lecy

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Kirk Heitz

Michael Argir

Wendy Miller

Jim Henning

Matt Hansen

Mike Kiedrowski

Mark Oldenkamp

Michael Brytowski

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Mike Kiedrowski

Matt Hansen

Michael Brytowski

Carl Andress

Matt Rustin

Steve Anderson

Sean Johnson

Men's Singles

C / D

6

Single Elimination

Phani Kandalam

Sean Johnson

James Andrew Ford

Steve Anderson

Joshua Miraglia

Joshua Tramm

Men's Singles

C / D Consolation

4

Single Elimination

Joshua Miraglia

Joshua Tramm

MO

Men's Singles

Open

4

Round Robin

Lee Meinerz

Dan Salamone

Pierce Johnston

Vignesh Thiyagarajan

XAB

Mixed Doubles

A / B

7

Single Elimination

David Johnson / Ann Thompson

Kelly Johnson / Scott Regenscheid

Jeff Anderson / Therese Zadnik Klecker

Jim Henning / Julie Dillon

Lillian Ford-Crimi / Skip Lecy

Cindy Hoops / Michael Brytowski

Meaghan Lieburn / Matt Rustin

Mixed Doubles

A / B Consolation

4

Single Elimination

Cindy Hoops / Michael Brytowski

Meaghan Lieburn / Matt Rustin

Lillian Ford-Crimi / Skip Lecy

XOA

Mixed Doubles

Open / A

4

Round Robin

Bruce Greenberg / Vallana Perrault

Jonn Olson / Therese Zadnik Klecker

Aaron Reisman / Cindy Hoops

Wendy Miller / Rick Davenport

P/C

Parent / Child Doubles

All Skills

3

Round Robin

Lillian Ford-Crimi / Elizabeth Denler

Jeff Anderson / Joshua Tramm

Brooke Olson / Jonn Olson

WA

Women's Singles

A

4

Round Robin

Ava Kaiser

Kelly Johnson

Julie Dillon

Meaghan Lieburn

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions