Racquetball Tournament 6/1/2018 - 6/3/2018
Grand Canyon State Games Summer Racquetball Tournament 2018
Arizona State University Sun Devil Fitness Center - Tempe, AZ USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:dprattski@cox.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events

Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MO

Men's Singles

Open

5

Round Robin

Arthur Schmeiser

Bobby Ferreira

Kevin Boerup

T.j. Hill

Orion Gastelum

ME

Men's Singles

Elite

5

Round Robin

Mark Powers

Ryan Lettow

Jim Barrett

Donna Ryder

Jason S.

MA

Men's Singles

A

19

Single Elimination

Shane Hitzeman

Briana Jacquet

Burkhard Klosener

Nicholas Karls

Lakshminarayanan Poongavanam

Corbin Buckley

Marco Bermudez

Ivars Blums

MB

Men's Singles

B

15

Single Elimination

Roger Beshens

Nicholas Karls

Brent Beers

Chris Holcomb

Burkhard Klosener

Ivars Blums

Lakshminarayanan Poongavanam

Corbin Buckley

Men's Singles

Men's C/D

6

Single Elimination

Dave Newman

Laura Simon

Alejandra Lopez

Aaron Golamb

Brian Rose

Gabriel Blair

Men's Age Singles

45+ Open/A

4

Round Robin

Chris Pacheco

Mark Powers

Peter Ellsworth

Ken Osorio

Men's Age Singles

55+ Open/A

3

Round Robin

Kevin Boerup

Peter Ellsworth

Ivars Blums

Men's Age Singles

Men's 55/65 BC

5

Round Robin

Daniel Parker

Bradley Oliver

Tracy Groth

Frank Gonzalez

Dave Newman

WC

Women's Singles

C

3

Round Robin

Lorena Chables

Laura Simon

Kettisha Colon-Villareal

MED

Men's Doubles

Elite

4

Round Robin

Brent Johnson / Matthew Koop

Freddie Villalon / John Ortiz

Manfred Ahnen / Todd Elias

Julio Lopez / James Garcia

MAD

Men's Doubles

A

13

Single Elimination

Lorenzo Glover / Mike Pepper

Freddie Villalon / John Ortiz

Horacio Honne / John Quinn

Jason S. / Ron Couch

Ryan Lettow / Shane Hitzeman

Julio Lopez / James Garcia

Curt Baumgarth / Rene Cordero

Briana Jacquet / Graciana Wargo

MBD

Men's Doubles

B

7

Single Elimination

Daniel Parker / William Webb

Randy Lewis / Wade Lord

Chris Holcomb / Marco Bermudez

Russ Randolph / Wendy Koop

Alberto Estrada / Bobby Lucero

Dawn Barton / Nathan Lagasse

Dave Newman / Laura Simon

Women's Doubles

Open / Elite

4

Round Robin

Arlene Swinney / Patrice Calvi

Briana Jacquet / Graciana Wargo

Donna Ryder / Melissa King

Lisa Bu / Susie Boulanger

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

3

Round Robin

Erin Boadway / Horacio Honne

Lisa Bu / Nathan Lagasse

Ron Couch / Susie Boulanger

XAB

Mixed Doubles

A / B

5

Round Robin

Nancy Green / Rene Cordero

Patrice Calvi / Todd Elias

Brent Johnson / Wendy Koop

Alejandra Lopez / Eric Fassbender

Dawn Barton / Rudy Luna

Men's Doubles

Centurion+ Open / A

3

Round Robin

Lorenzo Glover / Mike Pepper

Horacio Honne / William Webb

Mike Halligan / Randy Lewis

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions