Racquetball Tournament 6/5/2008 - 6/8/2008
23rd Annual Pepsi Cup
Highlands Ranch Rec Center - Highlands Ranch, CO


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:JWFoust@aol.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MBD

Men's Doubles

B

28

Single Elimination

Paul Katz / Rod Pullmann

Danny Smigiel / Marc Schnittker

Craig Bullock / Jim Donald

Michael Rojic / Richard Owens

John Foust / Jim Trotsky

Arthur Johnson / Stephen Morris

Ray Cornell / Cal Jones

Bill Peretti / Paul Klatt

Men's Doubles

B Consolation

8

Single Elimination

Aj Reyes / Carlos Cordero-loza

Ed Post / Timothy Lenahan

Clay Daggett / Ralph Graham

Donald Tillar Sr. / Philip Gaerlan

Dettrell Terrell / John Whittier

Drew Martorella / Justin Loa

Ray Cornell / Cal Jones

Men's Doubles

Open / A

20

Single Elimination

Eddie Meredith / Anthony Herrera

Ali Marvi / Kevin Holmes

Lee Beckwith / Rick Sorenson

Eric Metherd / Eric Waser

Victor Gomez / Michael Winters

John Hulick / Mike Vrabel

Gerald Siravo / Jeff Jungk

Joe Labella / Richard Romero

Men's Doubles

Open / A Consolation

6

Single Elimination

John Hulick / Mike Vrabel

David Radke / Ron Jones

Al Martinez / Jerry Gomez

Victor Gomez / Michael Winters

Gerald Siravo / Jeff Jungk

MA

Men's Singles

A

17

Single Elimination

Bob Mazzeo

Ron Jones

Raymond Shovlain

David Radke

Rick Pawless

Ray Duron

Byron Thompson

Gary Ficklin

cMA

Men's Singles

A Consolation

9

Single Elimination

Craig Shaddy

Chuck Meredith

John Mcmanamon

Alan Beilgard

Gerald Siravo

Loser MA14

Robert Testa

Jeff Check

MB

Men's Singles

B

27

Single Elimination

Adam Manilla

Rod Pullmann

Victor Manilla

Anthony Roberts

Doug Picard

Richard Starkey

Paul Klatt

Jim Trotsky

cMB

Men's Singles

B Consolation

16

Single Elimination

Brian Hunter

Ray Cornell

Kent Lewallen

Charlie Beram

David Barber

Richard Owens

Marc Bessette

Philip Gaerlan

MC

Men's Singles

C

26

Single Elimination

Timothy Lenahan

Jamey Wood

Blaine Tway

Bill Peretti

Ralph Graham

Danny Smigiel

Marc Stander

Robert Toro

cMC

Men's Singles

C Consolation

16

Single Elimination

Michael O'neal

Ed Post

John Conn

Rodney Schumann

Bruce Robinson

Barry Jackson

Clay Daggett

Justin Loa

ME

Men's Singles

Elite

5

Round Robin

Thomas Braun

Jerry Bongers

Ryan John

Earl Mosley

Stephen Nelson

MO

Men's Singles

Open

14

Single Elimination

Anthony Herrera

David Guentert

Simon Payne

Lee Beckwith

Jo Shattuck

Ali Marvi

Eddie Meredith

Ray Cordero

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Kevin Holmes

Victor Gomez

Richard Romero

Michael Winters

Clayton Shaffer

Mike Vrabel

Eddie Meredith

Mixed Doubles

B

16

Single Elimination

Bryan Dickinson / Deanne Erskine

Marc Bessette / Connie Vargas

Erika Manilla / Adam Manilla

Loretta Marks / Marc Stander

Valerie Browne / Cal Jones

Sherry Wilmes / Jerry Gomez

Dianne Winter / Craig Bullock

Chantel Anderson / David Barber

Mixed Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Sherry Wilmes / Jerry Gomez

Valerie Browne / Cal Jones

Dianne Winter / Craig Bullock

Chantel Anderson / David Barber

XOA

Mixed Doubles

Open / A

14

Single Elimination

Jo Shattuck / Ryan John

Cindy Tilbury / Earl Mosley

Barbara Mehegan / Chuck Powers

Cassie Shattock / Jeff Jungk

David Guentert / Lucy Jirik

Gary Ficklin / Janelle Williams

Michelle Sikorski / Mark Sikorski

Mixed Doubles

Open / A Consolation

4

Single Elimination

Gary Ficklin / Janelle Williams

Barbara Mehegan / Chuck Powers

David Guentert / Lucy Jirik

Mixed Team Competition

Open

126

Single Elimination



WBD

Women's Doubles

B

4

Single Elimination

Dianne Winter / Diane Wilkison

Sheena Lynn / Sara Sikorski

Women's Doubles

Open / A

4

Single Elimination

Marcia Richards / Lori Inskeep

Linda Mojer / Barbara Mehegan

WA

Women's Singles

A

5

Round Robin

Michelle Sikorski

April Settell

Chantel Anderson

Cassie Shattock

Lucy Jirik

WB

Women's Singles

B

7

Single Elimination

Sherry Wilmes

Deanne Erskine

Loretta Marks

Diane Wilkison

Elena Malbacias

Sara Sikorski

Connie Vargas

cWB

Women's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Connie Vargas

Elena Malbacias

Sara Sikorski

WC

Women's Singles

C

7

Single Elimination

Peggy Hartmann

Donna Barron

Erika Manilla

Timmie Cunningham

Sheena Lynn

Barbara Flynn

Deanna Urs

cWC

Women's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Deanna Urs

Timmie Cunningham

Barbara Flynn

Sheena Lynn

WE

Women's Singles

Elite

2

Single Elimination

Barbara Mehegan

Lori Inskeep

WO

Women's Singles

Open

3

Round Robin

Cindy Tilbury

Janelle Williams

Marcia Richards

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Professional Racquet Repair
Arby
Arby's
Old Chicago
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions