CAMPEONATO NACIONAL SELECTIVO DE PRIMERA FUERZA

Racquetball Tournament 5/30/2018 - 6/3/2018
CAMPEONATO NACIONAL SELECTIVO DE PRIMERA FUERZA
Lomas Racquet Club - San Luis Potosi, SL MEX


 
Federación Mexicana de Raquetbol

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:c_bacmeister@hotmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Junior Singles

10 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Nicolas Galindo

Santiago Castillo

Diego Dimas

Andrea Martínez Zermeño

Junior Singles

12 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Marco De La Cruz

José De Alba

Sebastian Chevaile

Nicolas Galindo

Junior Singles

14 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Carlos Castillo

Sergio Juárez

Patricio Loredo

Juan Manuel Espinoza

Junior Singles

16 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Sebastián Longoria

Erick Cuevas Fernandez

Ricardo Cázarez

Alejandro Martinez Zermeño

J8

Junior Singles

8 and Under

4

Round Robin

Arturo Gonzalez

Andrés Santillán

Juan Pablo Zulaica

Ricardo Vigna

Men's Age Singles

35+ Playoff #1

4

Single Elimination

Alan Hernandez

Ricardo Ortega

Luis Miguel Rodriguez

Enrique Silva

Men's Age Singles

45+ Playoff #1

4

Single Elimination

Alvaro Maldonado

Miguel Perea

Martin Avila

Eduardo Gutierrez Del Bosque

Men's Doubles

40+ Playoff #1

4

Single Elimination

Arturo Gonzalez Sr. / Ruben Martinez Sr.

Martin Avila / Sergio Juárez Sr.

Alvaro Maldonado / Miguel Perea

David Blanco / Humberto Zapata

MOD

Men's Doubles

Open

11

Single Elimination

Alvaro Beltran / Daniel De La Rosa

Javier Mar / Rodrigo Montoya

Andree Parrilla / Edson Martinez

Alejandro Cardona / Alejandro Landa

Alan Natera / Javier Estrada

Ernesto Ochoa / Jordy Alonso

Christian Longoria / Sebastian Fernandez

Eduardo Portillo / Rodrigo Rodriguez

Men's Singles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Ricardo Cázarez

Diego Alonso

Sara Rojas

Enrique Medellin

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Emilio Franco

Israel Rocha

Eulogio Polanco

Eduardo Guajardo

MO

Men's Singles

Open

32

Single Elimination

Daniel De La Rosa

Rodrigo Montoya

Andree Parrilla

Javier Mar

Sebastian Fernandez

Edson Martinez

Christian Longoria

Javier Estrada

WOD

Women's Doubles

Open

8

Single Elimination

Paola Longoria / Samantha Salas Solis

Alexandra Herrera / Monserrat Mejia

Erin Rivera / Montserrat Perez

Jessica Parrilla / Nancy Enriquez

Lilo Aguilar / Ana Laura Flores

Daniela Rico / Denisse Maldonado

Delia Aguilar / Susana Acosta

Eleni Guzman Velgis / Lucia Gonzalez

WO

Women's Singles

Open

18

Single Elimination

Paola Longoria

Samantha Salas Solis

Nancy Enriquez

Lucia Gonzalez

Monserrat Mejia

Susana Acosta

Jessica Parrilla

Lilo Aguilar

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

VIVA AEROBUS
Racquetball Tournament
CANELS
Racquetball Tournament
GEARBOX RACQUETBALL
Racquetball Tournament
FEDERACION MEXICANA DE RAQUETBOL
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions