ARCSERVE Series - 1st Annual Kickoff Tournament

Racquetball Tournament 9/21/2018 - 9/22/2018
ARCSERVE Series - 1st Annual Kickoff Tournament
Life Time Fitness Moore Lake - Fridley, MN USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:vperrault3@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

5

Round Robin

Jake Bredenbeck

John Goth

Lee Meinerz

Darrin Prince

Andrew Gleason

ME

Men's Singles

Elite

7

Single Elimination

Ellis Syke

Pierce Johnston

Broque Brew

Steven Koshiol

Jason Hugi

Benjamin Horner

Micheal Figgins

cME

Men's Singles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Micheal Figgins

Jason Hugi

Steven Koshiol

Benjamin Horner

MA

Men's Singles

A

25

Single Elimination

Jay Kleffman

Grant Taylor

Jonn Olson

Steve Binstock

Mark Anderson

Jon Salitros

Allen Klecker

Ron Willett

cMA

Men's Singles

A Consolation

16

Single Elimination

Alfredo Suendermann

Ryan Buhl

Ryan Neumann

Dan Metcalfe

Skip Lecy

Joey Rohlwing

Seth Richter

Ron Denler

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Kirk Heitz

Ron Berquist

Mike Kiedrowski

Wyatt Waterman

Marina Yurik

Joey Rohlwing

Zachary Stutzman

Steve Anderson

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Joey Rohlwing

Steve Anderson

Marina Yurik

Zachary Stutzman

Alan Schiebe

Kiran Myalur

Carl Andress

Jay Breidinger

Men's Singles

MCD

9

Single Elimination

Steve Anderson

Shawn Colbert

Korey Tollefson

Mike Cherry

Joshua Miraglia

Owen Miller

James Andrew Ford

Joshua Tramm

Men's Singles

MCD Consolation

5

Single Elimination

James Andrew Ford

Joshua Tramm

Joshua Miraglia

Owen Miller

Rob Miraglia

Men's Age Singles

45+ Open/Elite

8

Single Elimination

Ted Rohlwing

Steven Foss

Terry Kisling

Giovanni Luciano

Jason Hugi

Matthew Brenny

John Wilinski

Jay Kleffman

Men's Age Singles

45+ Open/Elite Consolation

4

Single Elimination

John Wilinski

Jason Hugi

Matthew Brenny

Jay Kleffman

Men's Age Singles

60+ Open/A

6

Single Elimination

Rich Powers

Robert Born

Bruce Green

David Nelson

Michael Hiles

Paul Rokke

Men's Age Singles

60+ Open/A Consolation

4

Single Elimination

David Nelson

Michael Hiles

Paul Rokke

Bruce Green

MAA

Men's Age Singles

Men's All Age

6

Single Elimination

Tj Beagan

Ron Berquist

Mike Cherry

Korey Tollefson

James Andrew Ford

Kiran Myalur

Men's Age Singles

Men's All Age Consolation

4

Single Elimination

Mike Cherry

Korey Tollefson

Kiran Myalur

James Andrew Ford

MOD

Men's Doubles

Open

5

Round Robin

John Goth / Shawn Merrill

Jake Bredenbeck / Micheal Figgins

Giovanni Luciano / Terry Kisling

Lee Meinerz / Steven Foss

Broque Brew / Ted Rohlwing

MAD

Men's Doubles

A

9

Single Elimination

Felipe Sosa / Matthew Miller

Alfredo Suendermann / Kevin Dahlberg

Chuck Lozano / Jon Salitros

Allen Klecker / Mark Anderson

Andrew Greseth / Scott Regenscheid

Ryan Buhl / Ryan Neumann

Seth Richter / Steve Binstock

Barb Hoffner / Grant Taylor

Men's Doubles

A Consolation

5

Single Elimination

Andrew Greseth / Scott Regenscheid

Seth Richter / Steve Binstock

Barb Hoffner / Grant Taylor

Ryan Buhl / Ryan Neumann

Michael Brytowski / Skip Lecy

Men's Doubles

MDBC

7

Single Elimination

Tim Brannon / Rex Greenwald

Lori Southwick / Page Kern

Jay Breidinger / Mike Kiedrowski

Benjamin Horner / Dan Horner

Joshua Miraglia / Rob Miraglia

Elizabeth Denler / Lillian Ford-Crimi

Kirk Heitz / Michael Argir

Men's Doubles

MDBC Consolation

4

Single Elimination

Kirk Heitz / Michael Argir

Benjamin Horner / Dan Horner

Joshua Miraglia / Rob Miraglia

Elizabeth Denler / Lillian Ford-Crimi

MXD

Mixed Doubles

Mixed Doubles

5

Round Robin

Pierce Johnston / Stephanie Bankes

Matthew Miller / Vallana Perrault

Page Kern / Shawn Colbert

Julie Dillon / Kevin Dahlberg

Marina Yurik / Michael Brytowski

WO

Women's Singles

Open

3

Round Robin

Stephanie Bankes

Vallana Perrault

Lori Southwick

JAA

Boy's Singles

Junior All Age

4

Round Robin

Owen Miller

Elizabeth Denler

Joshua Tramm

Lillian Ford-Crimi

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions