SONORA OPEN 2018

Racquetball Tournament 9/20/2018 - 9/23/2018
SONORA OPEN 2018
FITMAX FITNESS AND RACQUET CLUB - Hermosillo, SO MEX


 
Federación Mexicana de Raquetbol

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:favio@wormexico.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

40+

14

Single Elimination

Alvaro Maldonado

Erick Rodríguez

Luis Medina

Victor Lopez

Enrique Esparza

Fausto Osorio

Victor Eloy Espinoza Melendrez

Raymundo Ramirez

Men's Doubles

40+

9

Single Elimination

Enrique Esparza / Luis Medina

Erick Rodríguez / Victor Eloy Espinoza Melendrez

Anibal Montoya / Claudio Lopez

Jorge Carreon / Ruben Saucedo

Wally Olivas / Fausto Osorio

Carlos Robles / Ramiro Galvez Platt

Everardo Inda / Juan Pedro Felix

Enrique Santamaria / Victor Lopez

Men's Doubles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Jorge Carreon / Ruben Saucedo

Luis Armando Valdez / Miguel Robles

Men's Doubles

C Playoff #1

4

Single Elimination

Ivan Valenzuela / Jesús Corona

Fernando Del Castillo / Victor Canchola

Juan Miguel Jara / Ricardo Garzón

Hilda Gutierrez / Sandra Carranza

MOD

Men's Doubles

Open

9

Single Elimination

Alan Natera / Jaime Martell

Rodrigo Montoya / Javier Mar

Ernesto Ochoa / Javier Estrada

Alejandro Cardona / Eduardo Portillo

Daniel Lopez / Rene Medina

Carlos Esparza / Diego Gastelum

Leonel Valenzuela / Manuel Gamez

Vernon Perez Rubio / Roberto Valencia

MA

Men's Singles

A

20

Single Elimination

Daniel Gautrin

Carlos Ramos

Sebastián Hernández

Gilberto Villa

Jorge Carretero

Alejandro Perez

Federico Caire

Julio Ortiz

MB

Men's Singles

B

19

Single Elimination

Gustavo Martinez

Noé Gonzalez

Jorge Gautrin

Abraham Romo

Alan Escoboza

Miguel Chavez

Jose Luis Acosta

Claudio Lopez

MC

Men's Singles

C

28

Single Elimination

Axel Ramos

Victor Canchola

Jorge Luis Garcia

Francisco Vindiola

Martin Olivares

Aaron Aragon

Juan Miguel Jara

Gilberto Peńa

ME

Men's Singles

Elite

14

Single Elimination

Juan Loreto

Alvaro Maldonado

Daniel Maldonado

Daniel Lopez

Ricardo Ortega

Sebastián Hernández

Rogelio Castillo

Diego Gastelum

Men's Singles

IRT Pro

18

Single Elimination

Ernesto Ochoa

Rodrigo Montoya

Jaime Martell

Javier Estrada

Alejandro Cardona

Alan Natera

Javier Mar

Eduardo Portillo

MN

Men's Singles

Novice

23

Single Elimination

Victor Manuel Dias Siqueiros

Renne Alejandro Romero

Bryan Alfonso Encinas

Abraham Moreno

Jose Luis Rivas

Alejandro Mendivil

Julian Espinoza

Paola Corella

WBC

Women's Singles

B / C

9

Double Elimination

Mireya Amavizca

Sandra Carranza

Hilda Gutierrez

Daniela Orozco

Yuly Mendoza

Soledad Quintanar

Tone Ibarra

Margoth Hoyos

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

TOMASON
Racquetball Tournament
COLOR DOTS
Racquetball Tournament
DENTAL NOVA
Racquetball Tournament
GOBIERNO DE SONORA
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions