NAU RacquetJacks Racquetball Club Shootout Saturday October 20, 2018

Racquetball Tournament 10/20/2018 - 10/20/2018
NAU RacquetJacks Racquetball Club Shootout Saturday October 20, 2018
Northern Arizona University Health and Learning Center - Flagstaff, AZ USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:kevin.hayes@nau.edu.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events

Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MAD

Men's Doubles

A

9

Double Elimination

Sandro Aponte / Juan Isais

Casey Patterson / Ken Patterson

Robert Calia / Kevin Brackin

Jason S. / Ron Couch

Dave Hughes / Dennis Tribble

Brent Beers / Lee Rogers

Lisa Bu / Susie Boulanger

Mark Scanlon / Duane Champagne

Men's Doubles

Men's Doubles B/C

7

Double Elimination

Dennis Tribble / Kevin Brackin

Dave Hughes / Mark Scanlon

Duane Champagne /

Paul Wagner / John Strobel

Tim Mattfeldt / Thea Mattfeldt

Dalton Ertz / Jeremy Kelley

Liam Barragan / Luke Vaughn

Men's Doubles

Open / Elite

7

Double Elimination

Michael Hester / Arthur Schmeiser

Damian Zamorano / Preston Tribble

Erika Manilla / Melania Sauma

Coy Rogers / Ryan Patterson

Ben Baron / Brent Huff

Jason-Peter Rizza / Carlos Rascon

Jim Winterton / Jesse Giron

Men's Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Carlos Rascon

Alan Katz

Eric Fassbender

Casey Patterson

Men's Singles

B Playoff #1

4

Single Elimination

John Strobel

Rob Craig

Nancy Lowe

Miguel Olivas

Men's Singles

Open / Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Arthur Schmeiser

Ben Baron

Tim Mattfeldt

Preston Tribble

Men's Singles C/D

Men's Singles C/D Playoff #1

4

Single Elimination

Dalton Ertz

Robert Larson

Liam Barragan

Austin Preiss

Mixed Doubles

Mixed Doubles A/B/C

3

Round Robin

Erin Boadway / Miguel Olivas

Alejandra Lopez / Eric Fassbender

Lorena Chables / Rob Craig

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

3

Round Robin

Coy Rogers / Lisa Bu

Jason-Peter Rizza / Nancy Lowe

Ron Couch / Susie Boulanger

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions