AZ WOR III Battle Siege at Horizon

Racquetball Tournament 12/1/2018 - 12/2/2018
AZ WOR III Battle Siege at Horizon
Horizon High School - Scottsdale, AZ USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:azor@azoutdoorracquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events

Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Doubles

A Playoff #1

6

Single Elimination

Rene Cordero / Luis Garcia

Victor Sanabria / Carlos Indacochea

James Garcia / Sandro Aponte

William Bessette / Matthew Barcellos

Gavin Gardner / Marquis Pharrams

Horacio Honne / John Quinn

DB

Doubles

B

6

Round Robin

Patrick Smith / Robert Sutherland

Karin Mannon / Curt Baumgarth

Rob Craig / Karl Meisenheimer

Nick Coons / Ronnie Cary

Melissa King / Horacio Honne

Justin Koenig / Danielle Jones

DC

Doubles

C

3

Round Robin

Ivan Castillo / Naveed Ahmed

Melissa King / Rob Craig

Nick Coons / Rudy Luna

Doubles

Centurion 100+

3

Round Robin

Karl Meisenheimer / Nick Coons

Luis Garcia / Rob Craig

Rudy Luna / Horacio Honne

DO

Doubles

Open

5

Round Robin

Rene Cordero / Luis Garcia

Michelle De La Rosa / Preston Tribble

Marquis Pharrams / Gavin Gardner

James Garcia / Sandro Aponte

James Rupert / Michael Dipadova

Mixed Doubles

Intermediate

3

Round Robin

Karin Mannon / Curt Baumgarth

Justin Koenig / Danielle Jones

Nick Coons / Melissa King

S50

Singles

50+

5

Round Robin

Horacio Honne

Ellis Murphy

Karl Meisenheimer

Rob Craig

Eric Scanlon

Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Karl Meisenheimer

Ivan Castillo

Garrison Gardner

Robert Sutherland

Singles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Horacio Honne

Robert Sutherland

Danielle Jones

Garrison Gardner

SC

Singles

C

6

Round Robin

Shawn Jacobs

Ivan Castillo

Patrick Smith

Eric Scanlon

Naveed Ahmed

Danielle Jones

SO

Singles

Open

6

Round Robin

Michelle De La Rosa

Preston Tribble

Matthew Barcellos

Luis Garcia

Sam Wong

Karl Meisenheimer

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions