Peace Love & Racquetball - The Susan Livingston Tribute Tournament

Racquetball Tournament 1/11/2019 - 1/12/2019
Peace Love & Racquetball - The Susan Livingston Tribute Tournament
University of Winnipeg Duckworth Centre - Winnipeg, MB CAN


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:racquetball@sportmanitoba.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th

DO

Doubles

Open

8

Single Elimination

Christine Richardson / Jen Saunders

Jeff Buller / Terry Nelson

Darrell Davis / Colin Mohr

Lloyd Rempel / Kirby Shwaykosky

cDO

Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Dave Boyd / Dan Smith

David Harrington / Matthew Kushnir

Peter Olynick / Gregory Sawkey

Doug Donald / Jim Peters

Doubles

A / B Playoff #1

2

Single Elimination

Ernesto Castillo / Steven Howells

Larry Connolly / Allan Meston

Women's Doubles

A / B Playoff #1

2

Single Elimination

Cher Allen / Liane Bissonnette

Susan Dauk / Marie Solano

Doubles

Centurion 100+ Playoff #1

2

Single Elimination

Dave Boyd / Jen Saunders

Reg Atkins / Dan Smith

XAB

Mixed Doubles

A / B

12

Single Elimination

Susan Dauk / Colin Mohr

Sue Macleod / Reg Atkins

Marie Solano / Doug Donald

Kay McNeil / James Bileski

Mixed Doubles

A / B Consolation

8

Single Elimination

Liz Klippenstein / Gerald Mack

Spencer Kushnir / Matthew Kushnir

Karla Drury / Terry Nelson

Bettina Nyman / George Nyman

Doubles

Juniors

3

Round Robin

Leyton Gouldie / Lukas Szlagowski

Eric Boyko / Chase Holowachuk

Aidan Fanshaw / Owen Peters

Doubles

A / B Playoff #2

2

Single Elimination

Kyle Gobeil / Gerald Mack

Len Gerelus / Sheldon Rosenstock

Doubles

A / B Playoff #3

2

Single Elimination

Dan McInnis / George Nyman

Hinton Bradbury / Alexandre Nikouline

Doubles

Centurion 100+ Playoff #2

2

Single Elimination

Kirby Shwaykosky / Len Gerelus

Peter Olynick / James Bileski

Doubles

Centurion 100+ Playoff #3

2

Single Elimination

Roger Havrilenko / Evan Pritchard

Ross Richardson / Darrell Davis

Women's Doubles

A / B Playoff #2

2

Single Elimination

Liz Klippenstein / Gwen Smoluk

Diana Bradbury / Kim Griffin

Women's Doubles

A / B Playoff #3

2

Single Elimination

Kay McNeil / Bettina Nyman

Lynda Howell / Sue Macleod

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Canada Racquetball / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions