Racquetball Tournament 2/1/2008 - 2/3/2008
2008 MN SUPERBOWL SPLAT
Olympus Athletic Club - Northfield, MN


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:torneld@charter.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

35+

5

Round Robin

David Taylor

Tony Anderson

Fernando Gaitan-gaitan

Dan Saad

David Voigt

MAD

Men's Doubles

A

14

Single Elimination

Bob Rykken / Bryan Turtle

Jim Henning / Steve Springer

Tom Rykken / Dan Saad

Gary Wilson / Ron Berquist

Griff Wigley / Steve Dabelow

Elliot Snesrud / Vadym Snesrud

Peter Yearneau / William Dobransky

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Elliot Snesrud / Vadym Snesrud

Gary Wilson / Ron Berquist

Peter Yearneau / William Dobransky

Griff Wigley / Steve Dabelow

MBD

Men's Doubles

B

12

Single Elimination

Jim Henning / Joseph Ryan

Kregg Hurlbert / Todd Kamis

Jim Buckley / Sandy Buckley

Brady Akin / Dave Akin

Becca Brinkman / Raelene Ostberg

Jesse Johnson / Nick Johnson

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Jim Buckley / Sandy Buckley

Becca Brinkman / Raelene Ostberg

Brady Akin / Dave Akin

Jesse Johnson / Nick Johnson

MOD

Men's Doubles

Open

10

Single Elimination

Greg Leibfried / Scott Suess

David Voigt / Tony Anderson

Justin Smith / Lee Meinerz

Dave Graddy / Rick Schacht

Chad Johnson / Marc Anderson

Men's Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Justin Smith / Lee Meinerz

Dave Graddy / Rick Schacht

Chad Johnson / Marc Anderson

MA

Men's Singles

A

10

Single Elimination

Lee Meinerz

Bob Rykken

Bryan Turtle

Gary Wilson

Steve Springer

Griff Wigley

William Dobransky

Timothy Justin

cMA

Men's Singles

A Consolation

6

Single Elimination

Timothy Justin

Steve Springer

William Dobransky

Kyle Snesrud

Griff Wigley

Vadym Snesrud

MB

Men's Singles

B

10

Single Elimination

Nathan Jobe

Kregg Hurlbert

Tracy Closson

Brady Akin

Steve Dabelow

David Aman

Nick Johnson

Ron Berquist

cMB

Men's Singles

B Consolation

6

Single Elimination

Ron Berquist

Luke Teske

Nick Johnson

David Aman

Steve Dabelow

Chris Hertha

MC

Men's Singles

C

4

Round Robin

Bou Gazley

Jesse Johnson

Timothy Petrich

Paige Anderson

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Aaron Granberg

Jim Frautschi

Rick Schacht

Jorge Suarez

Greg Leibfried

Justin Smith

Scott Suess

Dave Graddy

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Greg Leibfried

Justin Smith

Dave Graddy

Scott Suess

Mixed Doubles

Open

8

Round Robin

Chad Johnson / Raelene Ostberg

Chris Hertha / Penny Hietala

Jim Buckley / Sandy Buckley

Tracy Closson / Becca Brinkman

WA

Women's Singles

A

5

Round Robin

Christy Gallo

Sandy Buckley

Penny Hietala

Raelene Ostberg

Becca Brinkman

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions