2008 CA SPECTRUM INVITATIONAL

Racquetball Tournament 6/27/2008 - 6/29/2008
2008 CA SPECTRUM INVITATIONAL
Oakridge, SimiValley - CANOGA PARK, CA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:rjlam@hotmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CA Racquetball Events

California State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

45+

8

Pool Play

Joe Hassey

Pat Mccornack

Sirous Shahin

Rick Betts

Men's Age Singles

55+

7

Pool Play

Mike Targon

Alan Weiner

Mort Kessler

Fredrick Roe

Men's Doubles

A

24

Pool Play

Alan Weiner / David Nash

Ken Moon / George Wocken

Debra Tisinger-moore / Janel Tisinger

Mike Targon / Pete Chmielewski

Men's Doubles

B

24

Pool Play

Gary Bautista / Matt Batdorf

Judy Hulen / Vivian Schneider

Greg Kearney / Julian Delreal

Hank Estrada / Ruben Barajas

Men's Doubles

C

16

Pool Play

Cedric Pancho / Phil Grey

Robert Spitswarnars / Scott Clelland

Eberth Covarrubia / Jesus Gonzalez

Julia Mouser / Misty Goldstone

MED

Men's Doubles

Elite

8

Round Robin

Gabe Feldman / Marc Pollack

Jordan Higgins / Tim Herman

Joe Hassey / Rick Koll

Hatch Saakian / Tom Keefe

MAP

Men's Singles

A

17

Pool Play

Joe Rusche

Tim Noll

Brett Elkins

Kevin Barlia

MBP

Men's Singles

B

19

Pool Play

Luis Flores

Sam Brust

Gary Bautista

Dave Wittrup

MCP

Men's Singles

C

10

Pool Play

Gary Abrams

Jesus Gonzalez

James Pittman

Michael Rocha

MD

Men's Singles

D

6

Round Robin

George Hida

Stephen Bishop

Martin Bonafede

Paul Dawson

Amber Dawson

Alan Fradkin

Men's Singles

open/elite

8

Pool Play

Terry Durham

Tim Herman

Brandon Robbins

Gabe Feldman

Mixed Doubles

A

18

Pool Play

Mary Torst / Matt Batdorf

Susan Woods-bautista / Gary Bautista

Mixed Doubles

b/c

3

Double Round Robin

Misty Goldstone / Taylor Goldstone-perez

Cedric Collins / Julia Mouser

May Hernandez / Devender Narang

Women's Singles

a/b

7

Round Robin

Janice Murphy

Debralynn Kahikina

Marquita Molina

Julia Mouser

Misty Goldstone

Valentina Zabaco

Sonia Gerlach

WO

Women's Singles

Open

5

Round Robin

Janel Tisinger

Susan Woods-bautista

Arantza Loredo

Shoshana Elias

Jocelyn Loredo

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions