Racquetball Tournament 1/24/2009 - 1/25/2009
2009 MI MAC OPEN
Michigan Athletic Club - GRAND RAPIDS, MI


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:howardt@rightplace.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MI Racquetball Events

Racquetball Association of Michigan

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

65+

3

Round Robin

Arthur Murphy

Thomas Sharum

Richard Dunneback

M35

Men's Age Singles

Men's 35+

6

Single Elimination

Bob Wright

Ferd Samson

Michael Malcolm

Vic Sherman

Scott Duryea

Tom Blakeslee

Men's Age Singles

Men's 35+A

7

Single Elimination

Mike Stetz

Scott Sellers

Bryan Galloway

George Goudie

Ben Marciniak-jennings

Jason Campbell

Rodd Buttars

Men's Age Singles

Men's 35+C

8

Single Elimination

Michael Stephens

Gregory Mcclellan

James Hemenway

Bill Galloway

Terry Igoe

Richard Vanderveen

Rudy Varela

James Pike

Men's Age Singles

Men's 45+B

13

Single Elimination

Martin Buynak

Keith Bryan

Carlos Castillo

Jeffrey Grover

Don Rogers

Michael D'almeida

Richard Westerbrink

Gregory Mcclellan

M55

Men's Age Singles

Men's 55+

8

Single Elimination

Ken Bonnett

Ric Scott

Gilberto Martinez

Robert Gravelyn

Allan Mell

Michael Goodyear

George Goudie

Dennis Reid

M70

Men's Age Singles

Men's 70+

3

Round Robin

Dave Lund

Lynn Hahn

Bill Malcolm

MOD

Men's Doubles

Open

8

Single Elimination

Jim Bronson / Rance Mack

Daniel Mullin / John Kutt Jr.

Charles Curtis / David Trippany

Ben Marciniak-jennings / Mike Stetz

MA

Men's Singles

A

18

Single Elimination

Mike Stetz

Vic Sherman

Mike Pethe

Scott Sellers

Daniel Mullin

Keith Bryan

Ben Marciniak-jennings

Lucas Arias

MB

Men's Singles

B

20

Single Elimination

Jeffrey Grover

Jeffrey Tloczynski

Prabhat Malviya

Richard Bronson

Richard Dunneback

Michael D'almeida

Matt Barbuscak

Arthur Murphy

MC

Men's Singles

C

10

Single Elimination

Chad Ignatowski

Patrick Trainor

James Pike

Matt Smith

James Hemenway

Dave Stagray

Bill Galloway

Richard Vanderveen

MD

Men's Singles

D

3

Round Robin

Zachary D'almeida

Caige Duryea

Braeden D'almeida

ME

Men's Singles

Elite

9

Single Elimination

Brad Schopieray

John Kutt Jr.

Ferd Samson

Michael Malcolm

Mike Pethe

Daniel Mullin

Bob Wright

Mark Candy

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Brandon Cortese

Shannon Kohl

Rance Mack

Jim Bronson

John Kutt Jr.

Ken Bonnett

Brad Schopieray

Ferd Samson

W35

Women's Age Singles

Women's 35+

3

Round Robin

Michele Geile

Natalie Gilbert

Melody Gorno

WO

Women's Singles

Open

4

Round Robin

Melody Gorno

Michele Geile

Mercedes Arias

Natalie Gilbert

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions