Racquetball Tournament 12/5/2008 - 12/7/2008
2008 RAM STATE DOUBLES
Total Sports - HARRISON TOWNSHIP, MI


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:RACKETBOAT1@AOL.COM.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MI Racquetball Events

Racquetball Association of Michigan

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Doubles

2nd Generation

8

Round Robin

Ed Arias / Mercedes Arias

Michael Bowles / Scott Bowles

Christopher Kelly / Myles Kelly

Trevor Sporer / Richard Sporer

Men's Doubles

35+

8

Single Elimination

Rich Gallagher / Steve Goedker

Gregory Lewerenz / Ronald Barton

Mark Reed / Ryan Covell

Paul Stanwick / Tom Yates

Men's Doubles

40+

6

Round Robin

Jefferey Connell / Steven Clark

Gary Roloff / Mike Stetz

Jim Scheuer / David Schoonover

Men's Doubles

60+

4

Single Elimination

Dan Greene / Gary Giblin

Alfonso Pugh / Morris Penner

MAD

Men's Doubles

A

18

Single Elimination

Mark Reed / Matt Malolepszy

Brad Schopieray / Twayne Howard

Aaron Melch / Don Wallace

Gary Roloff / Mike Stetz

Marc Labadie / Robin Basil

Ben Marciniak-jennings / Jim Kutt

Charles Curtis / Steve Smith

Mike Mollema / Nick Frontczak

MBD

Men's Doubles

B

20

Single Elimination

Bryan Galloway / John Leggett

Erik Testa / Michael D'almeida

Paul Schultz / Robert Buckingham

Keith Bryan / Richard Westerbrink

Bryan Schopieray / Don Schopieray

George Terryn / Richard Sporer

Eric Washington / William Brock

Mark Zigila / Edward John Reneski

MCD

Men's Doubles

C

8

Single Elimination

Michael Labadie / Mike Petruci

Jeffrey Mira / Rudy Varela

Eric Jarmons / Stephen Price

Michael Bowles / Myles Kelly

Men's Doubles

Combined 100+

6

Round Robin

Christopher Kelly / Tom Yates

Alfonso Pugh / Gregory Lewerenz

Sherman Gipson / Stanley El-amin

MDD

Men's Doubles

D

6

Round Robin

Braeden D'almeida / Marcos Leggett

Caige Duryea / Zachary D'almedia

Nikko Leggett / Bryan Schopieray

MED

Men's Doubles

Elite

9

Single Elimination

George Yarbenet / Walt Podraza

Jim Kutt / UNKNOWN

Chuck Salagan / Mike Garbarino

Daniel Mullin / John Kutt Jr.

David Schoonover / Jim Scheuer

Men's Doubles

Mens 25 B

3

Round Robin

Jeffrey Mira / Rudy Varela

Eric Jarmons / Stephen Price

Erik Testa / Michael D'almeida

Men's Doubles

Mens 25+A

6

Single Elimination

Marc Labadie / Robin Basil

Ben Marciniak-jennings / Daniel Mullin

Mike Mollema / Nick Frontczak

Aaron Melch / Don Wallace

Dennis Reid 11 / Twayne Howard

John Wilson / Michael Easthope

Men's Doubles

Men's 40+B

9

Single Elimination

George Terryn / Richard Sporer

Rick Beck / Joseph Trocchio

Bryan Galloway / John Leggett

Tony Kairis / William Brock

Paul Schultz / Robert Buckingham

Steven Simon / Tim Mcmaken

Keith Bryan / Richard Westerbrink

Edward John Reneski / Mark Zigila

Men's Doubles

Mens 45+Open

8

Single Elimination

Rick Vrosh / Steve Jazwiec

John Stallmer / Michael Chambon

Mike Garbarino / Chuck Salagan

George Yarbenet / Walt Podraza

Dennis Reid 11 / Scott Bowles

David Chirio / Ron Griggs

Daniel Verbeck / Jim Woolcock

Jeff Renaud / Mike Middleton

Men's Doubles

Men's 50+ Open

6

Single Elimination

Daniel Verbeck / Jim Woolcock

Jack White / Tom Blakeslee

Christopher Kelly / Jim Panasiewicz

Steve Jazwiec / Rick Vrosh

Jeff Renaud / Mike Middleton

Charles Curtis / Steve Smith

MOD

Men's Doubles

Open

20

Single Elimination

Steven Clark / Jefferey Connell

Gregory Lewerenz / Ryan Covell

Andrew Price / Ed Arias

Rich Gallagher / Steve Goedker

George Yarbenet / Walt Podraza

Jim Kutt / John Kutt Jr.

John Stallmer / Michael Chambon

Tom Yates / Paul Stanwick

Mixed Doubles

Mixed A/B

3

Round Robin

Margrit Schemechko / Richard Oswald

Eric Washington / Tahpenes Johnson

Lorna Rose / Twayne Howard

Mixed Doubles

Open

12

Single Elimination

Andrew Price / Maureen Price

Christine Todd / Daniel Mullin

Charles Curtis / Michele Geile

Ed Arias / Mercedes Arias

Tom Blakeslee / Laura Patterson

Alex Cobb / Dr. Terry Truvillian

Women's Doubles

40+

6

Round Robin

Christine Todd / Maureen Price

Melody Gorno / Tia Lecland

Sandy White / Claire Kruse

WOD

Women's Doubles

Open

6

Round Robin

Christine Todd / Maureen Price

Melody Gorno / Laura Patterson

Mercedes Arias / Michele Geile

WAB

Women's Doubles

Women's A/B Doubles

2

Single Elimination

Janet Inkso / Tahpenes Johnson

Lorna Rose / Margrit Schemechko

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions